Hävettäähävettäähävettää oma käytökseni ja se, että näytin ihan liian hävettävälle. Nyt kaiki ajattelevat, että olen vain se nolo ihminen. Häpeän paljon. Liikaa. Tämä tunne on ihan liikaa. En pysty olemaan muistamatta tätä kiitos häiriöni. Kaikki huonot muistot pyörii filmikuvana mielessä ja hävettää vieläkin.
hävettääliikaa
7
437
Vastaukset
- Eisehaittaa
Älä välitä, monella meistä on ollut aivan samoja tuntemuksia. Lisäksi voin sanoa, että ikää myöten huomaat nuorempien tekevän aivan samoja nolouksia kuin itse teit. Se huvittaa, mutta samalla tajuaa, että jokaisella on lupa olla nolo ja häpeä ei ole kummoisempi tunne kuin muutkaan tunteet, ei se maailmaa kaada :)
- voihanhäpeys
Ei niin. Toivon todella niin. Joskus vielä yritän ajatella itseäni positiivisesti, kun olisin vielä ihan terve päästänikin.
- puupääpeterr
Minä olen aika nasta tyyppi, osaan keskustella, rakastaa, rakastella, itkeä, nauraa, suuttua, leppyä,hymyillä,mököttää, enkä häpeä itseäni ja tunteitani, joita olen oppinut löytämään sisältäni, joskus vähän myöhään. Kyllä, tunnen mustasukkaisuutta, koska hän on maailman ihanin nainen. Se on kamala tunne, mutta en häpeä myöntää sitäkää, koska se ei kieltämällä katoa(muuttaa vain muotoaan). Vihaan lapsuuttani, siedän pakon edestä vanhempiani, en tunne sisariani ja olen avoin kaikelle uudelle(vaikka naku-uinnille).
- voihanhäpeys
Ihanasti ajattelet tästä naisesta. Oliko tämä myyntipuheesi? Kuulostaa ihan, että olisit tarjoamassa itseäsi :) Onhan se hyvä olla itsetuntemusta.
- mustiss
Mitä ottaisit pois tai lisäisit myyntipuheeseen? Varmaan on tullut jonkinlainen käsitys meikäläisestä.
- voihanhäpeys
Tämä "mustiss" nimimerkille. On todella vaikea sanoa mitä voisin ottaa pois tai lisätä myyntipuheeseesi, kun en tiedä kuka olet. Jos olisit yksi mies mielessäni niin voisin jotakin positiivista ulkopuolisen näkökulmasta lisätä. Kirjoituksesi perusteella vaikutat ihan mukavalta ja menevältä mieheltä :)
- hiljattain_satutettu
On hyvä osata myös hävetä sillä se tunne kasvattaa. Pahiten satuttaa juuri he joiden toisen arvoa alentava teko ei aiheuta heissä itsessään mitään häpeän tunnetta. Siitä näkee parhaiten mikä on toisen arvo heidän silmissään, kun ei edes anteeksi pyydetä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee662191Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."61826Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2381344Miksi naisen pitäisi maksaa 50/50
Vuokrasta miehelle? Eikö se ole miehelle lahja, ja aarre, jos nainen suostuu muuttamaan kanssasi asumaan?215983En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin71980Lahkojen uudestikasteille ei pitä mennä
Sananl. 22:3 Mielevä näkee vaaran ja kätkeytyy, mutta yksinkertaiset käyvät kohti ja saavat vahingon.90967Minkä arvosanan 4-10 annat Susanna Laineelle Farmi-juontajana?
Susanna Laine vetää Farmi Suomi -realityä. Minkä arvosanan 4-10 annat Suskille juontohommista? Suosikkijuontaja teki21925- 19756
Onko se liikaa pyydetty
Voisitko sinä mies kerätä rohkeutta ja ottaa yhteyttä? Minä en jaksa tätä enää. On niin ikävä sinua. Minä niin haluaisin39750Jos joku kertoisi ihastuneensa sinuun
mutta sinua ei voisi vähempää kiinnostaa, niin vastaisitko silti ystävällisesti?93729