Omituinen. Ei hyvällä tapaa vaan huonolla.Todella outo ja siitä saa oudon kuvan. Nytkin kisastudiossa niin ei käy täysillä.
Virpi Sarasvuo eli Kuitunen on..
59
8008
Vastaukset
- Hklkczdxh
Jäänyt kiinni dobingista, sai pari vuotta kilpailukieltoa mutta on ainoa, joka ei ole myöntänyt mitään... tekopyhä
- inhokit
Inhoan p*skantärkeän pariskunnan kumpaakin osapuolta.
- Anonyymi
Toi suhde huokuu lämpöä yhtä paljon kuin jääkaappi.
- neekrpoikiii
Jokainen ele ja liikekkin on sillä ihan kuin olisi etukäteen harkittu. Täysin luonnoton ja tunteettoman oloinen.
- hrrrrr
Itse kammoan tuollaisia kolkoilta vaikuttavia ihmisiä, joissa ei näytä olevan lämmön häivääkään. "Havuja, p*rkele!" -hiihtäjäsuuruus on toinen tylsältä, kuivalta ja kammottavalta vaikuttava henkilö. Ovatko he oikeasti sellaisia, en tiedä. En vain pidä heistä yhtään.
- Anonyymi
Rauhallisesti ja tasapainoisesti käyttäytyvä nainen.
- Anonyymi
Kylmä kalkkuna.
- Hmmmmhmmm
Miltä Virpin ilme näyttäisi jos sille kertoisi suorassa lähetyksessä irstaan vitsin.
- KARMA.POTKII
Uskon, että riippuisi täysin kertojasta.
Mikäli joku Virpin kannalta hyödyllinen henkilö vitsailisi, kihertelisi hän estottomasti. Mikäli taas vitsinkertoja olisi joku tavis, hän luultavasti katselisi nenänvarttaan pitkin. - Anonyymi
Kyllä Jartsa on vitsejä kertoillut!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä Jartsa on vitsejä kertoillut!
Jartsa oli - ei montaa vuotta sitten - aika kova poika kallistamaan ruukkua. Vinetto maistui!
- LahdenTorilta
Dopingin käyttö jätti jälkensä, aivot pehmenneet vuosien myötä. Takavuosien doping aineet olivat hirvittäviä myrkkyjä, ei niitä kukaan kestä, kuten on huomattu ja nähdään nytkin Virpi Sarasvuo Kuitunen kohdalla. Onneksi ei ole tehnyt lapsia.
- Huokoinenhilse
Onhan hänellä tytär, jonka isä on Jari Sarasvuo.
- Anonyymi
Huokoinenhilse kirjoitti:
Onhan hänellä tytär, jonka isä on Jari Sarasvuo.
Niin, heillä on kaksi tytärtä.
- Anonyymi
Onhan hänellä ja Sarasvuolla kaksi tyttöä. On hillityn hallittu hyvin teennistä. Niin oli tanssii tähtien kaa tuskin voittanu jos ei ollu Sarasvuo🤗.
- tykkäänkyllä
Virpi on ihku. Sopivan takakireä.
- enemmänn
Erittäin takakireä.
- Kc3n
Kuka uskoo mitä Doping urheilijat puhuvat tai selostavat? Epärehellistä porukkaa, jotka yrittivät vilpillä voittoa.
- Ihailen
Mutta on huumaavan kaunis nainen
- Anonyymi
Mitäh kaunis🤔!
- Anonyymi
Kauneus katsojan simissä😂
- joo.samat.ryynit
ku li anderssonilla, katse jossain ei missään.
- jalka-analyysi
Virpin taipumus jalkojen pituusanalyysiin on koomista kuunneltavaa. Olisi mielenkiintoista nähdä, miltä silmät näyttää kommentoidessaan kuvassa näkyvän hiihtäjän jalkoja keskimääräistä lyhyemmiksi tai pidemmiksi.
- Naapurinvirpi
Virpi on kulahtaneen ja väsyneen näköinen, meikit kun pestään naamalta niin silmäpussit pääsevät oikeuksiinsa. Jos Sarasvuo pitää samaa komentoa kotona kuin koulutuksissaan, niin enpä yhtään ihmettele, miksi Virpi on uuvahtanut.
- Anonyymi
Mikä on Virpin koulutus??
- Anonyymi
Kuitunen teki lapsistaan suomenruotsalaisia,niin täytyy itsekin yrittää.
- Anonyymi
Kandee lukea muiden hiihtajäkollegoiden kertomuksia
Kuitusesta....minkälainen luonne tällä rouvalla on... - Anonyymi
Virpi Douping Sarasvuo on päässyt Ylen jälkihikeen keskustelemaan joka maanantai. Lopetin ko ohjelman katsomisen heti kun Sarasvuon näin siinä ensikerran. Ei kiinnosta vanhan douping käyttäjän selitykset, tekopyhät hurskastelut ja kuin tikku paskassa ulosanti ilman huumorin häivääkään. Ylellä ei ole selkärankaa vaalia urheilun puhtautta.
- Anonyymi
Jos sitä jännittää niin silloin voi olla vähän outo tai näyttää siltä.
- Anonyymi
On edelleen samanlainen. En ottanut nytkään Viaplayta kun Virpi Sarasvuo on kommentoimassa. Virpi oli ja on edelleen doping urheija. Kaikkia hänen saavutuksiaan varjostaa doping. En pidä enkä arvosta häntä urheilijana..
- Anonyymi
Jari "Leuka" Heinonen, nykyinen Sarasvuo, teki kauneusleikkauksen leukaansa. Ei olisi kannattanut.
- Anonyymi
Käyttikö Virpi douppia vain Lahdessa 2001 vai muutenkin ja ennen Lahtea jo?
Silti Virpi oli jotenkin syntisen seksikäs, siis silloin 2001 tietämillä. Myönsikö Virpi doupingin? Olisivatk oVirpi ja Jari luodut toisilleen? Molemmat epäempaattisia, arrogantteja, Jari mulkku, Virpi vittumainen? Mene ja tiedä! Empatia, suopeus ja lämpö eivät huou tästä parista! - Anonyymi
Olisiko maailma erilainen, jos tänne kommentteja kirjoittavat osaisivat suomea?
Muodostuisiko keskustelu ja maailmankuva erilaiseksi, jos valtava kirjoitusvirheiden määrä ei veisi huomiota itse sanomalta, jota kirjoittaja yrittää ilmaista?
Se ei taida kyllä koskaan selvitä, kansalaisten keskimääräinen osaaminen peruskoulussa heikkenee vuosi vuodelta, valitettavasti 😕- Anonyymi
Älä selitä. Jos et ymmärrä, niin voi voi. Tämä ei ole ylioppilaskoe, tämä on perkele keskustelupalsta. Ei puhekielessäkään kukaan pilkuta, saatana!
- Anonyymi
Vaikka dopingia, on asiantuntemusta. Eihän hän enää mikään nuori sirkuttaja enää ole, eikä tarvitsekaan.
Mielelläni kuuntelen, niinkuin aviomiestäkin.- Anonyymi
Toiko se douppari tällä kertaa kakun studioon?
- Anonyymi
Mutta voi miten ihanaa, että te ilkeitä kommentteja kirjoittaneet olette niin lämpimiä ihmisiä, niin fiksuja ja filmaattisia ja kaiken lisäksi niin hirveänmenestyneitä monella eri elämän alalla.
- Anonyymi
Eiks joku kilpakumppani avautunut sen kivasta luonteesta....ja oliks Sarasvuo vapaa kun aloittivat seurustelun? Eiks sillä ollu joku italialainen ennen sitä? Perheellinen.
- Anonyymi
Sopivssti keskeytti hiihfon kun muut käi kiinni....tanssikisan voitti kun.äijä pani väjän rahaa...
- Anonyymi
Sarasuo rakastaa omaa ääntään. Koko äijä on yhtä teennäusyyttä toisen sukunimeä myöten
- Anonyymi
Niin tai näin, rahaa hän on tehnyt ja elänyt suurimman osan elämästään vapaaherrana. Sarasvuolla on puhumisen lahja, jonka käyttänyt hyväkseen. Voiko häntä syyllistää lahjakkuutensa hyväksikäytöstä? Jos Sarasvuo ei olisi rahastanut hänen puheisiin uskovia, joku muu olisi rahastanut. Joillakuilla on ja on ollut tarve palveluille joita Sarasvuo on tehnyt ja tuottanut. Sarasvuo on lisännyt kanssaihmisten, yhteuiskunnan (verot) ja omaa hyvinvointiansa. En ole fani, mutta enemmän Sarasvuo on tehnyt hyvää kuin pahaa. Tavallaan upea katsoa sivusta kun osaaja operoi toisten mielissä ja ottaa siitä korvauksen. Noin yleensä ottaen kukaan ei kärsi Sarasvuon tekemisistä, eikä puheista.
- Anonyymi
Meikäläisen kivespussit on pienemmät kuin tuon kotkan silmäpussit.
- Anonyymi
👍👍👺
- Anonyymi
Hyvin hyvin pidättyväinen olemus!!! Mutta hyvin täydentävät Sarasvuon kaa toisiaan!!!. 😂.
- Anonyymi
Sovitaanko, että jokainen kommentoija postaa myös kuvansa ja pienen vidonäytteen esiintymistaidoistaan eikä CV ole pahitteeksi.
- Anonyymi
Olemme kaikki omannäköisiä sillä siisti🤗! On niin heleppo arvostella muita kuin kattoo peiliin!!!.
- Anonyymi
Sarasvuolla on lapsia myös aiemmasta suhteesta. Vähän ihmetyttää niitten avioliitto.
Eihän Sarasvuo ole urheilija missään määrin, miten nuo kaksi niin erilaista ovat yhteen sattuneet.
J. Sarasvuo on viisastelija ja jotenkin nenäkäs.
Virpi savolaisena tyttönä hiljainen maalaistyttö. - Anonyymi
Siellä 3-kanavalla lässyttää juuri! Juonto tehtäviin ilmeisesti pyrkimässä,ukkonsa tukemana.Voi vittu!
- Anonyymi
No voivoi, sinä et sitten taaskaan saanut töitä. Aina joku fiksumpi menee ohi. Eikö puolisosi tue sinua, onko hänkin tyhmä?
- Anonyymi
Kaikki mömmöt vetäneenä , ei yläpäässä ole enää mitään mikä toimii
- Anonyymi
Upea nainen, melkein kuin mun vaimo.
- Anonyymi
En seuraa ainuttakaan kärynnyttä urheilijaa tai heidän lajejaan.
- Anonyymi
Kouluttamatonta sakkia, jotka juoksevat rahan perässä.
- Anonyymi
Käyköhä köhköh Sarasvuo vielä hörsimäs mariskaa?😂
- Anonyymi
Ihana kaunis ihminen. Super urheilija
- Anonyymi
Ööööööö - onko siis ihan kaurapuurolla kuntoa kasvattanut...?
- Anonyymi
Dopingbroileri joka Toimittajalle siitä vittuako se sinulle kuuluu kertoi kaiken oleellisen.
- Anonyymi
Siirtoloinen Sarasvuo kusipää joka Haukkui varallisuutensa tehneet työntekijät toistaitoisiksi ryssittyään bisneksensa. Olis vaan palanut talonsa mukana yritti vakuutuspetosta.
- Anonyymi
Ruttumummu?
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua
Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊921413Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta
Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi1841380Hei rakas mies. Olisi yksi kysymys, mielellään rehellinen vastaus edes täällä..
Mitä sinä minusta haluat?761165- 891106
- 82971
- 81965
- 39942
Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa
Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa66885Satonen Kelaan, on paras mies ?
Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v61845Korjaamo Kiesifix
Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/5841