Taidat olla vaan kyllästynyt elämääsi
Sulla on sormus.. Se siitä sitten
Aikayleistä
15805
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ei ole nimettömässä sormusta. Sulla ei edes ole.
Sitäpaitsi, miksi jokaiseen ei tule bottia, en voi kommentoida kaikkiin, mihin haluaisin.
mull ei oo ees nimetöntä. kumpaakaan
ahah
ei oo sormusta nimettömässä..ollut 10vuoteen
En vielä sormus, muttei kauaa. Lasten takia yhdessä, mietiskellään parasta ratkaisua niiden kannalta.
Ja onhan sinullakin sormessa rengas.
Nainen kysyi baaritiskillä ”mssä sun sormus on?”. Vastasin rehellisesti, että kotona, en käytä sormusta. Nainen hymyili ja sanoi ”onneksi, pelkäsin jo hetken” ettei kannata.
Onko? Tai oleko vain kuullut? kuuleminen ei ole samaa, kuin näkeminen. Varattu kyllä voi olla, vaikkapa lapsilleen ja kuka koiralleen ja joku työlleenkin.
Varattu ei aina tarkoita, että on miestä ;)
Ja sormus ei aina tarkoita, että olisi onnellinen.
Miehelle menee
mutta minnepäin?
Läntiseen Suomeen, Pohjanmaalle.
Mulla on montakin sormusta. Mitähän niistä sä tarkoitat? On mulla kyllä muitakin koruja. Kiitos että piristät harmaata elämääni eri tavoin kuin mitä muutama koru onnistuu tekemään. :)
Jooh, no nainen olen. :D
Niin mulla on vanha kihlasormukseni käytössä...kylläkin eri sormessa
Aion kyllä käyttää omia sormuksiani miten haluan ..vaikka onkin vanha kihlasormukseni
Mitäs se sormus vaikuttaa. Saahan sen otettua pois jos haittaa eloa ja oloa.
Paljastus. Ei se sormus välttämättä mitään tarkoita. Määkin olen pitänyt sormusta vasemmassa nimettömässä jo kaks vuotta enkä ole kihloissa enkä naimisissa. Pidän sormusta, koska se pitää useimmat liian innokkaat ihailijat loitolla. Joskus sitten kun näen oikein kiinnostavan uroksen, sählään nopeasti sormuksen taskuun ettei vaan tulis vääriä käsityksiä ;D