Halusin että korjaisit sydämeni, rikoitkin sitä vain entisestään..
Kiitänkö vai ?
Kokemus-
25489
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Mulle kävi samoin, nyt elän lopun elämää yksin. En luota kenenkään enää.
Aika säälittäviä tapauksia olette. Että oikein yhden ihmisen takia aiotte olla elämänne yksin. Jotenkin naiivia ajattelua, lapsellista enemmänkin. "yksi ihminen oli paha=kaikki on pahoja". Mene sinäkin terapiaan, niin kasvat hieman. Itsesäälissä on varmaan makeaa kieriskellä?
Anteeksi vaan 2 ihmisen vuoksi. Jos oisit kokenut sen minkä minä olen kokenut niin luulen että et oisi kirjoittanut tota kommenttia. Terapiassa olen käynyt ja tässä on tulos.
Lapsellista se on ajatella kahdenkin ihmisen takia. Hyvä että käyt terapiassa, niin saat ehkä joskus itsesi kuntoon. Kasvua tarvitset.
Juuri noin, samaa mieltä sun kanssa RikotulleVinkki. On paljon kauheuksia kokeneita, joilla realiteetit, elämänhallinta kaikkineen ja itsearvostus kondiksessa silti. Ihmisiä joiden onnellisuus tai onnettomuus tai käsitys omasta itsestä eivät horju ja nouse ja sortuile aina sen mukaan, mitä joku muu on valinnut sanoa, olla mieltä tai tehdä, tai sen mukaan, heruuko huomiota muilta vaiko ei. Mut ... Näitä heikkoja tuulien mukana menijöitä, terapioissa juoksijoita, lääkkeiden popsijoita tuntuu olevan aina vain enemmän. Näitä, joiden kulloisenkin olemassaolon tavan määrittelee ympäristö, ympäristöltä saatu (usein väärin tulkittu) palaute tai palautteen puute (voi huomionkipeys ja itsesääli sentään), ja omat oletukset, luulot. Se on voi voi ja auts. Sympatiapisteitä ei heru.
Hehheh...en ole koskaan syönyt mieliala lääkkeitä, jos ne sulle maistuu niin ole hyvä ja syö niitä.
Elämä voi olla hyvää ja onnellista ilman miestäkin. Sinullekin voi sattua elämää mullistavia asioita, toivottavasti löytyy ystäviä silloin kenen olkapäälle voit pääsi painaa ja saada tukea ja turvaa.
mulla vielä perse ehjänä ja parrua vaille
Mistä nää jutut taas on riittäisi jo
ihan sydämeni pohjasta toivon että saan parru aperseeseen perseeseen syvälle
ompelee rikkinäisen syämen samalla kun jyystät pitkään ja hartaasti
Oot tainnu vain hypätä suhteesta toiseen, palautumatta ja käymättä niitä edellisen suhteen tunteitasi läpi. Ei voi odottaa, että kukaan toinen voisi korjata rikkoutunutta sydäntäsi, vain sinä itse voit tehdä asialle jotain ja rypeä nekin pohjamudat läpi. Älä käytä siihen toista ihmistä, hän vain tulee pettymään, kun et ollutkaan valmis täysillä suhteeseen hänen kanssaan, vaan kaipasit pikemminkin lohduttajaa ja tukijaa sekä hait vain seksuaalista tyydystä.
voi teitä idiootteja jotka kuvittelette tietävänne ihmisten asioista muutaman sanan perusteella tommosen määrän asiaa. ootte huvittavia. sullakin tää sama litania näkyy siellä sun täällä, muka muka tietämistä :)
Just näin! Samaa mieltä täällä
Rakastuin tosissani häneen, en korvikkeeksi tai haavojeni hoitajaksi.
Toki hänellä oli voima saada itseni tuntemaan iloa ja onnea hänestä.
Olin onnellinen hänestä.
No, yksi ylimääräinen hammasharja tuli ostettua varmuuden vuoksi ja hyllytilaa hänen vaatteilleen..
Kaksi tyynyä ja peittoa..
Tottakai rakkaudella on parantava voima, kaikki on anteeksi annettu.
Puhuitte jo yhteen muuttamisesta ja hän hylkäsi sinut?!
No eihän tollainen rakkautta ansaitse...
kun pitää olla kuin perseeseen ammuttu karhu, onko puutosta vai mitä.
Ei puhuttu todellakaan. Mutta halusin varautua ja huomioda..
Tuntui kivalta ostaa hänelle hammasharja, varmuuden vuoksi.. :)
No ehkä tuossa on sen verran oppimista että seksisuhteesta tai mikä teillä oli voi olla toisinaan vaikea muuttaa sitoutumiseksi toiseen.
hah hah haa )) voi sinnuu ressuu ))
Mikä kommentissani oli hauskaa?
perse on valmis täyteen suhteeseen
huutaa ammottavana ja yksinisenä
ja punaisena ja ryppyisenä
yksinäisyys ja vanhuus varmaan vaivaa persettä
miksi kukaan ei tule ja ota persettä omakseen
työnny kuminauhan läpi kuivaan santapaperiin
ja näinollen parru on löytänyt ikuisen satamansa minne vie lastinsa kerta toisensa jälkeen aina syvemmälle ja syvemmälle
pimeään satamaan mistä
voi vain etsiä onko se majakan valo ehkä siellä
jos menen vielä sentin syvemmälle
välillä haen lohtua pillusta kun on vuoroveden aika
ja satama huutaa kuivuuttaan
ja takaisin ihanaan pimeään
onkaloon airot apuna työnnän veneen perälle saakka
uudestaan ja uudestaan
kiinnitän sen köyteen
ja kuin tuulen voimasta pursi
jää heilumaan klonksuen voimakkaasti laituria vasten
aah vittu aah
tää on mun satama
Miksi vähättelette yhden ihmisen vaikutusta elämän haluun ja jaksamiseen. Joku asia tai ihminen voi olla se viimeinen niitti jaksamisen kannalta. Tiedättekö muuten mikä on yksi narsistin ominaispiirre. Se, että hän voi heittää herjaa jostakin ihmisestä, mutta ei kestä lainkaan itseensä kohdistuvaa naureskelua eikä kritiikkiä (ja en nyt puhu kiusaamisesta, se on eri juttu sitä ei pidäkään kestää). Narsisti myös haluaa kontrolloida asioita ja pelkää virheitä, mokaamista ja mitä muut ajattelee. Tuo oli sairasta narsismia ja testasin sitä täällä oleville hiukka ja joku repesi täysin.
Naiset mestareita uhriintumaan. Ei kukaan toista voi rikkoa, ihan itse ihminen antaa sen tapahtua.
niin etteikö voi rikkoa vai,ootko oikeesti noin lapsellinen ja kypsymätön, aivan taatusti voi rikkoa ja vielä niin ettei koskaan toivu ennalleen. minut raiskattiin ja voin sanoa etten todellakaan itse antanut sen tapahtua mutta voima oli toisella puolella. joten anna paskan pysyä sisälläsi äläkä tule noin hölmöjä tänne päästelemään.
Puhuttiin suhteista, eikä tuollaisesta tapahtumasta mihin ei käytännössä voi vaikuttaa mitenkään.
mäkin haluan raiskatuksi.
iahnaa on se