Sosiaalituet

Kaikilta pitäisi ottaa asumis/toimeen tulotuet pois ,sitten oltais samalla viivalla .Työ kunniaan!Rosvot Linnaan ja köyhät vaivaistaloon jos ei työn teko maistu
8449
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ainoastaa mamuilta & päihdeongelmaisilta.

Äänestä

Kaikille halukkaille sitä työtäkään ei ole. Itsellä on ja penniäkään mitään tukia ei ole tullut. Va entäpä nämä maahanmuuttajat joille kaikki tulee ilmaseksi on asunnot ilmaset ym. Ja tonni kaupalla vielä rahaa niille jaetaan?

Äänestä

Se olisikin hieno idea. Rikas ei uskaltaisi kämpästään ulos.

Äänestä

Paltamossa niita mielenvikaisia natseja näkyy riittävän.

Äänestä

Paltamo rikollisten ja mustalaisten pesä

Äänestä

Romaanit ja rosvot lähtisi muille maille,kannatan ajatusta lämpimästi.

Äänestä

Nyt kun sellutehdas tulee kylälle niin kaikki vaan töihin,loput jotka ei ole missään työssä niin häädetään Pöljän kylään p-savoon.Myös tummat.

Äänestä

Tukien pois ottamisen jälkeen voitaisiin ottaa kaikilta myös koko omaisuus pois ja antaa se valtion omistukseen. Sitten ainakin oltaisiin kaikki samalla viivalla ja valtio pitäisi meistä huolen. Ei tarvitsisi kyräillä ja olla katkera toisen omaisuudesta tai saamista etuuksista. Oltaisiin vain kateellisia kun toisella on kauniimpi akka... no voishan senkin ottaa pois!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


flhri kirjoitti:

Kaikilta pitäisi ottaa asumis/toimeen tulotuet pois ,sitten oltais samalla viivalla .Työ kunniaan!Rosvot Linnaan ja köyhät vaivaistaloon jos ei työn teko maistu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu