Onko sil tunteita mua kohtaan.

Unelmoivatyttö

Yks poika jonka oon tuntenut ala asteella saakka ja on nyt seiskalla alkanut puhumaan mun kanssa enemmän. Se on kiinostunu mun asiosta, kehuu mua ja tulee koko ajan kertomaan asiostaan. Me pidetään samast bändistä ja puhutaan siit koko ajan ja hyräillään sen biisejä yhdessä. Yhden kerran se kysy et haluunko et se opettais mulle mun lempibiisin basso riffin. Vastasin joo. Ja silloin kun se opetti mua niin hän katsoi mua koko ajan silmiin ja hymyili mulle kun mulle tuli virheitä. Eli kysymys on, oonko se vaan minä vai onkohan se ihastunu muhun?

16

270

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikset kysy häneltä.

      • Unelmoivatyttö

        En vaan uskalla.


      • Unelmoivatyttö kirjoitti:

        En vaan uskalla.

        Voisit koittaa jotenkin vihjailla, tai lähestyä jonkin sosiaalisen median kautta.


      • Unelmoivatyttö

        Jos sosiaalista mediaa olisikin. Mutta joo vihjailua voisin kokeilla


      • Unelmoivatyttö kirjoitti:

        Jos sosiaalista mediaa olisikin. Mutta joo vihjailua voisin kokeilla

        Some tilejä on helppo tehdä, esim facebookin kautta voisi laittaa viestiä(tämä edellyttää kuitenkin sitä, että pojallakin on facebook).


      • Hyväksi todettu tapa on myös kertoa jonkinlaisen viestimen avulla, että on ihastunut häneen. Jos vastapuolella ei ole tunteita sinua kohtaan, voit sanoa: "katos perkule väärään numeroon meni!". (Tämän tavan tehoa ei tutkittu)


      • Sääjumala kirjoitti:

        Hyväksi todettu tapa on myös kertoa jonkinlaisen viestimen avulla, että on ihastunut häneen. Jos vastapuolella ei ole tunteita sinua kohtaan, voit sanoa: "katos perkule väärään numeroon meni!". (Tämän tavan tehoa ei tutkittu)

        Väärään numeroon vai? Voisi toimiakin.


      • Kokeilemisen arvoinen ainakin.


      • Sääjumala kirjoitti:

        Kokeilemisen arvoinen ainakin.

        Jos vain löytyisi joku jolla kokeilla.


      • Unelmoivatyttö
        Sääjumala kirjoitti:

        Hyväksi todettu tapa on myös kertoa jonkinlaisen viestimen avulla, että on ihastunut häneen. Jos vastapuolella ei ole tunteita sinua kohtaan, voit sanoa: "katos perkule väärään numeroon meni!". (Tämän tavan tehoa ei tutkittu)

        Taidan kokeilla. Kiitos vinkistä.


    • Nimetönpoika

      Varmasti kaikki pobat käyttätyy noin tunnustan itekki

    • Unelmoivatyttö

      Vihjailua hänelle ja parin päivän jälkeen kysyi tyttöystäväkseen. Hyvin meni! Kiitti vinkeistä!

      • Onnea teille!


      • Se kestää korkeintaan 3 kuukautta.


      • Unelmoivatyttö

        Voi kestääkkin, mutta mitä väliä sillä on. Edellinen suhteeni kesti 7 kk


      • Eipä kestä!


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1682
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1508
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      37
      963
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      889
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      841
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      806
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      758
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      750
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      748
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      720
    Aihe