Vaalipuheet

Oli todella oksettavan imelää lukea tänään Kymen Sanomien yleisöpalstalta Vihreiden Marko Puittisen "maailmaa ja ihmisyyttä syleilevä" kirjoitus.Tajuaakohan kys. kirjoittaja kuinka tollaiset jutut kääntyvät vain henkilöä itseään vastaan.
Voi olla varma että pinnat meni.
4163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Saisseahan nämä kaikki nykyiset valtuutetut kirjoittelevat yleisönosastolla, Levonen varsinkin jauhaa. Sellaisia asioita mitkä olisi pitänyt tehdä jo. Arvostellaan hiekkalaatikon porukkaa ja kaupungin johtajaa. Sitä ja tätä olisi pitänyt tehdä, nyt tehdään uudella kaudella. Miksi vasta nyt, kakka kun ollut housussa jo vuosia ja johtaja tuhlannut kaikki rahat. Nyt täytyy saada täysin uusi porukka sinne.

Äänestä

Mielosen JOonaki aivan pihalla. Täys pelle.

Äänestä

Tämä on juuri sitä paskaa, mistä se oksettava olo syntyy. Ollaan niin humaania ja ymmärtävää ihmisten oikeille ongelmille että. Itsellä ei ole kuitenkaan ole mitään kosketuspintaa muuhun kuin omaan perseeseen, sekin vain pyyhkiessä, jos silloinkaan. Haistakoot siis paskan suuron osa ehdokkaista. Se myös inhottaa, että joillakin tahoilla haetaan ääniä millä tahansa ehdokkailla. Senkö pitäisi lisätä politiikan arvostusta ja luottamusta päätöksentekoon?

Äänestä

Kyllä me silti tulemme taas, sillä kakka valtansa valitsee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


entinenäänestäjä kirjoitti:

Oli todella oksettavan imelää lukea tänään Kymen Sanomien yleisöpalstalta Vihreiden Marko Puittisen "maailmaa ja ihmisyyttä syleilevä" kirjoitus.Tajuaakohan kys. kirjoittaja kuinka tollaiset jutut kääntyvät vain henkilöä itseään vastaan.
Voi olla varma että pinnat meni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu