Syyttää suksia, huoltoa, valmentajaa...yms. Anne, sä oot vaan niin huono !
Anne Kyllönen ruikuttaa, ja vikisee.
12
279
Vastaukset
- niilohiihto
Tällä kaudella 2 suomalais naista cupin kisassa palkintopallilla,toinen Pärmäkoski ja toinen yllättäen Kyllönen.Kollenin 30 kisaa odotan mielenkiinnolla,2016 suomalainen oli kollenin 30km kolmonen,ettei vaan ollut Kyllönen.
- Ferdo
kyllösellä samanlainen tyttömäinen ääni kuin jollain räikkösellä, sillä kolmannen kauden tallinsa kakkoskuskilla, ja nyt tulee se neljäs. Kaksi inisijää, Anne ja Kimi
- Anonyymi
Kimi on sentään arvostettu maailmanmestari maailmalla, Kyllosestä tuskin kukaan kuullutkaan suuressa maailmassa, marginaalililajin ( Suomi, Norja ) harrrastaja, ei jatkoon.
- kipakka-akkalauma
Annesta tulee vielä kansamme suuri esikuva, Marja Liisa.
Vaan tuskin Iivo sille antautuu kuten Harri erehtyi aikoinaan.- niilohiihto
Toni Roponen on mainittu mahdollisena seuraavana päävalmentajana.Roposen joukkueessa A Kyllösellä pieni rooli ,ellei nouse kärkihiihtäjäksi.2018 olympia naisten viestissä ei ole K Mäkäräinen,osuus 3n paalutettu rouva Roposelle 39v.
- toivottavastipalaa
niilohiihto kirjoitti:
Toni Roponen on mainittu mahdollisena seuraavana päävalmentajana.Roposen joukkueessa A Kyllösellä pieni rooli ,ellei nouse kärkihiihtäjäksi.2018 olympia naisten viestissä ei ole K Mäkäräinen,osuus 3n paalutettu rouva Roposelle 39v.
Roposkaa ois tarvittu Lahessa, pelasti Suomen myös Faalunissa
- Anonyymi
No, ei tuu, ei pärjää. Pitäis antaa jo latua nuoremmille. Ihme inisijä.
- Anonyymi
Latua nuorille miksi roikkuu nelikymppinen onko koskaan pärjänny. Ei tullu mitallia 30kympil!!.
- Anonyymi
hyvin se vaan kyllönen on hiihtäny tällä kaudella maailman cupissa sillöä ollut 10 parhaankin joukossa (en muista montako kertaa) ja ollut top20 muistyaakseni aika usein maailman cupissa. Harmi vaan ettei tullut top10-15 sijoitusta näissä MM-kisoissa .
- Anonyymi
Iivo redbulshit ei jaksanu,hahhaa
- Anonyymi
Kyllöstä ei pitäisi viedä ollenkaan kansainvälisiin kilpailuihin.
- Anonyymi
Yhteiskunnan vika, koska olen niin huono, aina näitä selitykisä riittää luusereilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1049314
- 474509
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021966Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421841- 241600
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131341Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,371270Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54907Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31892Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30883