Kamuni sanoi että Bemari on pellejen auto. Pitääkö paikkaansa?
Bemari on kuulemma pellejen auto
28
319
Vastaukset
- HiudiAnttiJaHimariPentti
Ei. Se on Homojen auto.
- hhgggf
Kateellisen mielipide.
- onneaTulevaisuuteen
Tyhmät reppanat ovat jotenkin niin lutusia ja vilpittömän lapsellisia. Aika harva pystyy tuohon.
- PelleSinäOlet_BMW
Kuten nimimerkki sanoo...
- bemukka
Minäkin haluaisin bemarin jos mulla olisi varaa. Täällä tyyppejä sylettää kun joku ajaa bemarilla, minä haikailen sitä ja ostaisin heti tuon uuden 5:n jos olisi mahdollista.
- BMW_435iX
Juu olet oikeassa. Olen työpaikkani johtaja, kuuntelija ja joskus myös pelle, jotta työntekijäni pysyvät tyytyväisinä. Onnea Sinulle oikeaan osuneesta arvauksesta! Toivon todella, että Sinustakin joku päivä tulee pelle, mutta kunnon auton ostamisen mahdollistamiseksi monesti täytyy löytyä muutakin. Onnea!
P.S. Toivottavasti löydät muitakin kamuja. - Aloittaja_on_oikeassa
Kyllä tämän palstan tasosta voi sen johtopäätöksen tehdä. Samat BMW-spedet tällä norkoilee 24/7 kehumassa kilvan "premiumiensa" laatua ja leikkien samalla rikasta... Ilmeisesti paikallisella apsilla eivät saaneet lotjoilleen tarpeeksi palvontaa "köyhiltä ja kateellisilta"... Yritetään täällä saada arvostusta sitten.
- rellupösösitukka
ehkä se on menossa pois muodista ,käytetyt bemarit . uudet ei, tietenkään ole pellejen auto
- BmwPrässiin
kaikki bemarit joutaa prässiin ja sen päälle vielä turpaan!!
- Peräkammarin_vähis
Älä vähäpoika uhoa. Voi vielä sattua leukaan.
- JonneJaBMW
Peräkammarin_vähis kirjoitti:
Älä vähäpoika uhoa. Voi vielä sattua leukaan.
Takaaveto lienee sinullekkin itsestään selvää... Bemaripojille luonnollinen asia :)
JonneJaBMW kirjoitti:
Takaaveto lienee sinullekkin itsestään selvää... Bemaripojille luonnollinen asia :)
Kuule sinä pikku puppeli poju voit vaikka haistaa leveän perseen !
- JonneJaBMW
330d-ja-hajis kirjoitti:
Kuule sinä pikku puppeli poju voit vaikka haistaa leveän perseen !
Sinulla jos kenellä niistä perseiden haistamisista on kokemusta.
Kateellisen mielipide. Kyllä varmaan helposti tulee tollasta kommenttia jo omasta tallista löytyy Nissan Micra
- Joo_
Samaa voi todeta myös itsestäsi tojopalstan trollista. Eikö oma bemarin romu mennyt katsastuksesta läpi,buahhahaha:))))))
- Saa_sanoa_pelleksikin
BMW on erinomainen auto, oli sitä jo 30 vuotta sitten, jolloin otin ulkomailla työmatkoilla mielelläni vuokraamosta alleni 3-sarjan BMW:n. Kengän numero ei isompaan olisi riittänytkään.
Itse en ole Bemaria koskaan omistanut.
Tällä hetkellä ajan C-sarjan farkku-M-B:llä. Kun ostin sen uutena 1½ vuotta sitten, oli 3-sarjan BMW:lle ehtinyt kertyä malli-ikää jo jokunen vuosi enemmän, mikä kallisti vaa'an Mersun puolelle. Lienee turha mainita, että olen tosi tyytyväinen.
Uusin 5-sarjan Bemari on Mersun E-sarjalle varmasti hyvinkin tasaveroinen kilpailija. Minulle molemmat ovat tarpeettoman isoja ja ainakin liian kalliita.
Aion pitää nykyistä autoani pitkään, mutta hyvin todennäköisesti ajan jommallakummalla merkillä jatkossakin. - BMW_tottakai
Kun on nuorena aikansa ajanut Toyotilla ja muilla uusi BMW on kokemus, josta ei helposti halua luopua. Ajettavuus, tehokkuus ja mukavuus on hyvä yhdistelmä kuvaamaan BMW:tä. Nahkasisustus, kunnon audiojärjestelmä, HUD, adaptiivinen nopeuden säädin ja muutama muu lisävaruste täydentävät ajonautinnon. Kannattaa satsata tähän jos on vain varaa. Täältä ei kukaan lähde rahojen kanssa, joten elämästä kannattaa nauttia.
- Miten_vaan
Elämästä nauttimiseen lienee muitakin vaihtoehtoja kuin auto,mutta jokainen tyylillään.
- reijoruupertd
En tiedä, miksi et kokeilisi BMW:tä niin saamme tietää?
- ElämästäNautiskellen
BMW:llä on paha lähteä Tahitille lomailemaan, kun on meren ympäröimä saari.....
- ToyotastaKärsien
ElämästäNautiskellen kirjoitti:
BMW:llä on paha lähteä Tahitille lomailemaan, kun on meren ympäröimä saari.....
Vittu ahvenanmaalla sinä olet saarilomasi vietellyt. Köyhä urpo hahahahha.
- prettywanker
ElämästäNautiskellen kirjoitti:
BMW:llä on paha lähteä Tahitille lomailemaan, kun on meren ympäröimä saari.....
Mutta myönsit juuri olevasi kuitenkin pelle?
- ElämästäNautiskellen
Miten niin myönsin? Pitäisiköhän sinun harjoitella enemmän tuota lukemisen ymmärtämistä?
- hahahhha
ElämästäNautiskellen kirjoitti:
Miten niin myönsin? Pitäisiköhän sinun harjoitella enemmän tuota lukemisen ymmärtämistä?
Ei tarvitse. Onanoi sinä itsesi sinne Tahitille.
- khndslkhjpk
Kuka on "Pelleje" ?
- Näinhän_se_on
Pitää paikkansa,ainakin niiden osalta hyvinkin jotka itse haukkuvat tojotia yms. ja kehuvat bemarin maasta taivaaseen,vaikka eivät ole ajaneet metriäkään muilla merkeillä...
- 534534
Mikä on "kamu"? Kuulostaa maahanmuuttajalta.
- Hyväkysymys_
Sitähän voi bemaristi miettiä samalla kuten liikennesääntöjen tarkoitustakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie766775Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1346503Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3806292Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3644092Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532492Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62399Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant462138Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1381501- 141462
- 1961212