Oletko pettäjä vai petetty?

Ny kiinnostais. Mieti kaks kertaa ennenku petät.
8312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

En kumpikaan.
Sanoin suoraan että rakastuin toiseen..
Hänestä tuli exä..
Uudesta ei tullut miestäni ja menin vieraisiin, yhden kerran. Tuntui pahalta, mutta en pettänyt.. Hän ei halunnut minua ja siitä romahtaneena hain lohtua muualta.
Eli, puhdas omatunto kai?

Äänestä

Yritän olla rehellinen itselleni ja luottaa itseeni. Pelot ovat ihmisen suuria vihulaisia. Joskus teemme itsestämme oman itsemme vihollisen ja petämme itsemme, koska pelkäämme niin paljon, haluamme unohtaa tai paeta, tukahduttaa tai torjua. Suurin petos on se ettemme kykene olemaan itsellemme rehellisiä ja petämme itsemme.

Äänestä

uskottelemalla itselleni että toiveeni toteutuu, kuitenkin tiedostamalla ettei se haaveeni koskaan onnistu,,,

Äänestä

petetty. H.... nussi toista.

Äänestä

Pettäjä. Eikä yks kerta opettanut. :/

Äänestä

Muille sanon olevani pettäjä, mutta olen petetty

Äänestä

Sekä että. Edellisessä suhteessa olin välillä petetty ja sitten taas vastaavasti petin puolisoani erään miehen kanssa. Nykyisessä suhteessa en kai kumpikaan. Tai mistä sitä tietää mitä toinen puuhaa selän takana.

Äänestä

petetty yhy httytyyy

Äänestä

Kommentoi aloitusta


petettyköö kirjoitti:

Ny kiinnostais. Mieti kaks kertaa ennenku petät.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu