Fiesta 2014 taka-akseli

TuleekoKallisLasku

Millainen on Fiesta 101 hp taka.akseli ?

Onko odotettavissa isoja ja kalliita remontteja ?

Yritin netistä hakea kuvaaa Fiesta taka-akselista mutta sitä ei näkynyt

Tuttavalleni tuli kallis remontti erääseen Ranskalaiseen pikkuautoon kun taka.akselisto tehty todella tyhmästi ja kalliisti - lisäämällä turhia akseleita ja laakereita

Fiesta on pikku kirppu joten sen taka-akselin ei tarvitse olle kovin kummoinen

2

311

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Fiesta14

      Fiestan taka-akseli on varsin yksinkertainen, siinä ei ole esim. eri ohjauskulmien säätöjä kuten Focuksessa, siis ei ole monivarsituentaa. Varmaankin siis kestävä rakenne.

    • ffst

      Kaukana on fordin tekniikka pösöstä. Tarkoitat varmaan sitä 306-sarjalaisten taka-akselin ongelmia laakeroinnissa (ei ole omaan tietoon tullut muilla malleilla/merkeillä vastaavaa).

      Se mitä itse fiestaa räpeltänyt kaverille. Jarrut ja etujouset menevät herkästi uusiksi. Toki voi olla kaverin ajotavallakin väliä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      139
      3095
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1686
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1374
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe