Eli onko kokemusta?
Harmitti muutama vuosi sitten,että emme Sri Lankalla lomaillessamme tulleet lähteneeksi käymään paria päivää malediiveilla!
Olisin mielelläni kuullut jos goalta käsin joku olisi käynyt? Sujuvuus,budjetti?
Meitä siis 2 aikuista ja 2 viikkoa goalla varattu joulukuussa.
Goalta käsin minireissu Malediiveihin?
3
245
Vastaukset 3
- GOI-MLE
Suoria GOI-MLE lentoja ei ole. Ei muuta kuin itse lentohintoja hakemaan. Malediivit on Goalta noin 1200 km päässä, suunilleen sama matka kuin Hesasta Hampuriin. Tehän tarvitte Intiaan sitten double entry viisumin jos kerta aiotte palata takasin sinne Goalle. Jos olette omatoimimatkalla, kannattaisi hommata lennot meno MLE, paluu GOI tai toisinpäin. Tällöin säästyisi se edestakaisin lentely.
- omahanonmatkas
Täältäpäin mietiskellen pää voi aueta yhdestä karkista. Ehkä on toinen juttu lähteä minihameessa minirepun kera, mutta että valeliiveissäkin niin..
- ussier
Eikö kannattaisi mennä vain sinne Goalle, kun kerta olette varanneet sinne matkan. Menette sitten toisen kerran ihan omatoimimatkalla Malediiveille , on aikaa selvitellä paras reitti logistisesti. Menee tosiaan aika vaikeaksi ja rasittavaksi, kun lennot ei mene suoraan Goalta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 86628
- 38622
Sinä mies olisit
ollut se kenet haluan. Edelleen pidän sinua kaikkein ihanimpana ja tärkeimpänä. Kukaan muu ei ole niinkuin sinä. Mutta s31570Poliisin potkija
Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.15564Miksi jätit minut
Epätietoisuuteen? Tiedän että pelkäsit mitä siitä seuraa jos asiat tulevat mutta silti. Miksen merkinnyt tarpeeksi?36503- 34502
- 63491
Kun et ota yhteyttä, tarkoittaako se
Että olet menny elämässä eteenpäin ja et myös toivo minulta naiselta viestiä enää?58468- 26467
Tykkäisitköhän todellisuudessa jutella
Minun kanssa kahdestaan, vai onko tämä palstailu enemmän sinun juttu minun suhteen?44467