Onko salen pihasta tullut romuautojen varasto. Miten voi olla noin vaikeaa siirtää autonromu pois.
Onko salen piha
21
936
Vastaukset
- hiuiuhpjk
Mikset siirrä?
- Mikävaivaa
Mahtuuhan se siinä olemaan. Kaikki aikanaan. Enemmän olisin huolissani siitä romuttamisesta.
- säpinadolfinpoika
Samaa ihmettelin,vanha audi jonka arvo ehjänä muutamia satasia.Luulisi kauppiaan hinauttavan romun pois,ja lasku omistajalle
- Nasulantaa
Jos auto olisi ollut luvialaiset nuorien auto olisi facebookissa ollut pitkät kirjoitukset ja haukkumiset, eikö sinne nasulan taakse mahdu autonromuja. Hieno aurata pihaa kun pihasta on tullut romuvarasto,kai siinä odotetaan että autosta valuu bensat,öljyt ja syylärinnesteet pihalle,onhan siinä sitten palokunnallekkin töitä.
- Muistopatsas
Toivottavasti jää paikalle luvialaisten neropattien muiston kunnioitttamiseksi!
- Patrasmuscatel
taitaa tulla keskustan vaalimainoksia kiinni siihen autonromuun.
- säpinadolfinpoika
Omistaja ilmeisesti odottelee romumetalli hinnan nousua
- Erikoistmeininkii
Mahtaak olla sillai, et jos on joku tietty sukunimi, ni voi Salen pihalle vaikka paskantaa!
- Sai.kopin
Niin jos minun tai minun lasteni auto olisi ollut salen pihassa komistuksena olisi aikoja sitten poliisi käynyt ja käskenyt poistaa auton ja luvian kunta olisi lähestynyt kirjeellä myös. Eikö se luvian parkkipirkko nyt puutu asiaan,puutuhan se silloinkin kun ehjä auto oli parkeerattu väärään paikkaan hänen mielestään.
- potkutor
P.......n äitee huuteli facessa tekijöiden perään,mutta taisi olla oma kullannuppu,kun avutuminen poistettu:)
- Asukaskarinkulmast
Kyl on ruma romuauto täält karinkulmast katsottuna.
- oikeusjakohtuus
Jospa laitettaisiin romuttajien iskät korjaamaan auto tuhotyötä edeltäneeseen kuntoon , jos moisilla aivottomilla edes kunniallisia isiä on ? Se on vähin mitä voi toivoa kun kasvatus on näköjään laiminlyöty. Uskaltaakohan omaa autoa enää jättää parkkiin yön yli jos vaikka laivaristeilylle lähtisi.
- Soitto.poliisille
ei kai kaupan parkkipaikka ole mikään laivaristeilylle lähtevien parkki,se on tarkoitettu kaupan asiakkaille. Omistajan homma se on kerätä romut pois,sakko pitää kirjoittaa.
- oikeusjakohtuus
Etkö ole huomannut että poliisin teipit oli jo auton ovissa , nyt jo aivottomat tainneet varastaa. Kyllä siinä pihalla lääniä riittää kaikkien tarpeisiin , työkoneitakin ollut parkissa ja mopopoikien keulimisratakin näyttää toimivan ja vähän vanhemmat harrastavat renkaiden polttoa ja talvisin liukkaan kelin ajoa sivuluisuineen ja kiihdytyksineen.
- tikkujatakku
Paremminkin, onko salen pihasta tullut autojen romuttamo. Antaa olla siinä et kaikki näkee miten fiksuja kavereita täällä liikkuu. Kannattaa tehdä ostokset nopsaan ennenkuin meidän pikku vandaalit saa aivopieruja..
- Äpäränkosla
Onneksi on kaksi kauppaa,k kaupan pihalla ei ole tuolaista komistusta.
- oijyg7y
Salessa taitaakin käydä vähän ymmärtäväisempi porukka. Mä siirrynkin sen asiakkaksi jos kerran tiukkapipot käy kookaupassa.
- Relaa.vähä
Nii kyl se sillai et se o iha sama mistä sä haet sen sotrillipakettis.
- Kylmääjasano
Kyl sitä ja taas kaik tiäretää! Juttu o vähä niinko sillai, et autoo ei saa siirtää muut ko omistaja enne ko se o ollu siin tiäty aja ja ei ne siirrokkaa tapahdu iha päiväs ko semmosii lupii lähtee vanha-aja paperisoda kans hakemaa. Mut tua ny se o pois siält, ni o hyvä miäli sit varmaa kaikil.
- Nasula
Älä puhu paskaa (sianpaskaa) romut voi siirtää pois heti kun poliisi on käynyt.
- Hinausautoavailla
Siirtäkää se auto tuohon TK:n pihalle niin alkaa tapahtumaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233111Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122229Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.712103Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051909Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761613Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥411401Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta151329Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001285- 1111115
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151086