Moi muhoslaiset! Olen Javid 17vuotias kotoisin. Afganistanisaa, Olen asunut vuosi muhoksella, Olemme täällä 13 pokikaa Ehkä monet muhoslaiset tunne meitä haluaisin tietää minkä mieltä teillä on meitä?
Minkä mieltä teillä on meita??
16
710
Vastaukset
- muhos.lainen
Mitä mieltä te olette Muhoksesta ja miten on mennyt?
- onni59
Ystäviä löytyy varmaan parhaiten harrastusten parista. Kunnasta kyselemällä löytyy harrastemahdollisuuksia laidasta laitaan : ) . Hienosti olet oppinut suomenkielen alkeet! Tulet ymmärrettäväksi varsin hyvin. Kertoo ahkeruudestasi ja motivoituneisuudesta. - Mitä toiveita sinulla ja muilla tuntemillasi maahanmuttajilla olisi?
- Jafari
Muhos on niin hyvä paikka meille mutta on vähän tylsä. Haluan tuttusta enemmän suomalaisia koska se auta että mä tiedän paremmin teidän kulttuureista.
- epyktiläenen
Teitä vedätetään Muhoslaiset. Jos "hän" olisi Afganista niin ei ainakaan sanaa "Muhoslaiset" hän ei osaisi kirjoittaa oikein. Muutenkin tuosta paistaa vedätys.
- Rezaie
Kyllä en osa kirjotta hyvin, mutta kuitenkin mietit minusta väärin!
- 88adolg
Meehä trolli takas kotias🖕
- Sakht
Jos minulla ei ollut ongelma omassa maassa en tullut suomeen ollenkaan
- Jeppet89
Yksi alaikäinen maksaa 70000e vuodessa kunnalla.
Ei ole hyvä meille veronmaksajille.- Asad21
70000€😵en minä usko siitä
- Jeppet89
Lukee kunnan sivuilla valtuuston virallisissa asiakirjoissa jotka ovat julkista tietoa kaikille joten katso ja lue sieltä.
- Asad22
Jeppet89 kirjoitti:
Lukee kunnan sivuilla valtuuston virallisissa asiakirjoissa jotka ovat julkista tietoa kaikille joten katso ja lue sieltä.
Mutta kun olen valmis koulusta ja aloitan töitä varma maksan veroa ja nyt saan vähän palklaa!
- Kekkonen6777
Tuleppa keskustelemaan ihan omalla nimelläsi muhoslaiset facebook ryhmään. Se on kaikille avoin ryhmä.
- Petteri2
Eiköhän ollut ihan valkonaama?!
Kokeilu miten Mullahiin suhtaudutaan.- möllähi
Ihan varmasti valkonaama, kömpelöä vedätystä arvon muhoslaiset.
- jöröjukka
Japani ja Australia ovat rikkaita valtioita tähän kylmään ja korvia myöten veloissa olevaan maahan verrattuna. Miksi tänne, miksi ei em. maat kelpaa ???
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 262544
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo772356Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv662313Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m222023- 841759
En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk71559Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍301378Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä161261- 41103
Se on siinä
Jami kun vielä loppuu niin Lappajärvellä ei oo yhtään mitään toimintaa.Purkamista piisaa kymmenen vuoden ajalle.Maakunna32947