stand up -koomikoista? Ei kai tämä palsta ole varattu vain kotimaisia varten?
Miksi täällä annetaan ilmi aiheet ulkomaisista
3
573
Vastaukset
- frankieb
Kateelliset suomalaiskoomikot täällä päivystää, katkerina hauskemmille kollegoilleen. Tai sitten katkerat suomalaiskoomikoiden fanit, jotka on mustasukkaisia suosikeistaan, eivätkä kestä kuulla sitä, kuinka hauskoja koomikot oikein voisivatkaan olla. Ketäs näitä nyt on Suomen ykkösketjun koomikoita, jotkut Hedberg ja Johansson? Leikola? Eihän ne pärjää juttujen laadussa edes keskinkertaisille ulkomaisille, vaikka jollekin John Bishopille, Michael McIntyrelle tai Romesh Ranganathanille. Mut toki stand up on Suomessa vielä niin uusi ja pieni ilmiö, että ei pidä ihmetellä köykäisiä koomikoita. Ehkä seuraavan sukupolven esiintyjissä on jo muutama hyväkin joukossa.
- a-----a
Ranganathan on kyllä loistava. Lähentelee Frankie Boylea allekirjoittaneen kirjoissa. En tiedä johtuuko minusta vai kotimaisista stand up-tyypeistä, mutta ei täältä vain yksinkertaisesti löydy nimiä, joita voisi oikein verratakaan esim. brittien parhaimmistoon.
Ja Netflixiin tulla tupsahti juuri uunituore Dave Chappelle-keikka!
- Anonyymi
Nivalan kuulu Puustelli, komiikkaa tuolit valmiina ei seisota,eikä naurata.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522135
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3351343Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941285- 1571188
- 681011
- 35948
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31899Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59868Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta26832Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46809