varmasti ollu erikoisiakin, jos edes perille tulleet.
On nää vuodetkin ollu vähintään sitä. Mihin luottaa. Näkö vai kuulo aistiin. Mutta yhdistänkö väärin
Enkä lähde liikaa luulemaan.
On nää vuodetkin ollu vähintään sitä. Mihin luottaa. Näkö vai kuulo aistiin. Mutta yhdistänkö väärin
Enkä lähde liikaa luulemaan.
Vastaukset 13
Vanhimmat
perille jos se nyt oli se. tosiaan kun sitäkään ei voi varmaks sanoo. sen kuitenkin sanon että tää on julmetun hankala tilanne jota en enää taida jaksaa.
saattaa olla niin että avuksi tarkoitettu on tehnyt kaikista entistä rikkinäisempiä, kaikki ollut liian massiivista ja liian monella tapaa esitettyä, suunnitelma oli alunperinin huono eikä sovi kyseessä olevan persoonaan ollenkaan, siitä kertoo sekin että ennen sen aloittamista olo oli selvästi parempi kuin nyt
Tuohon tekstiin jotenkin voi samaistua ja niin todellakin on, että suunnitelma oli tosi huono. Jos olisin ollut se persoona. Juuri niin.
Kukaan ei todella voi tietää ja jos asettuu sellaiseen asemaan, niin jo se on virhe.
niin ei ole hauskaa ollut enää pitkään aikaan eikä edes oikein minkäänlaista elämää.. ei pitäis olla kenenkään sellanen että ei vois apua pyytää. mutta sitä kuitenkin pyydetään silloin itse eikä anneta siinä oletuksessa että henkilö tarvitsee sitä. sitä paitsi ihmiset ovat yleensä auttamassa ei toisen vaan itsensä takia. siinä tekee hetkessä sen toisen elämän naurettavaksi. koko mun elämänkuva on ollut se että mut pitää aina nolata tavalla tai toisella. eikö voinut mitään muuta tapaa olla.
vai vielä "avuksi tarkoitettu" 😞 olen sanaton..
ihan samoja ajatuksia joskus vuosia sitten. tarkoituksella ja ihan vaan vidduilua. mitä tuollainen muutakaan voisi olla.
Niin akka kyllä epäilee että vain pieni osa on tullut ymmärretyksi.
Ja onko se mikään ihme, kysyn vaan. Ilmaisijallakin on vastuu ja sillä joka ryhtyy päälle päsmäröimään jonkun elämää.
Ei mennyt akalle. Meni S-naiselle.
Mua ei haittaisi erikoisuus jos olisi joku varma vihje että yritykset olisivat juuri häneltä. Pitää kuitenkin olla jonkinlainen itsesuojeluvaisto. Mulla on hyvä ( omasta mielestäni) joskin erikoinen huumorintaju joten erikoisuus ei haittaisi yhtään.
Komppaan tätä minäkin. Ystävyyttä tarjoaisin mutta se saattaa olla liikaa tai liian vähän. Jos paremmin voisin ilmaista niin joku jäi vaivaamaan mutta selvinneekö se koskaan. Ehkä asia liian kipeä ja olosuhteet mahdottomat. Itseäänkin pitää suojella. Mutta onko kivulla väliä jos haluaa nähdä toisen sisimpään.
No minä sen poistin joten älä pelkää ei sinusta tiedä mitään. Yritit kyllä mutta onneksi se ei nähnyt sitä. Ihmettelen miksi ihmeessä otit yhteyttä? Mitä olisit kertonut kuka olet? Toisaalta olisi se ihmetellyt miksi yleensä yhteyttä otat siihen. Olisi se arvannut että jostain on kyse. Olisi ollut todella erikoinen jos olisitte ystäviä. Syytä minua ja minun piikkiin saa mennä.
Vahingonlaukaus jäikin sitten sellaiseksi 😞.