Hei, onko ihmisillä kokemusta noista tui:n määrittelemättömistä majotuksista krabilla? onko ihan murjuja, vai kehtaako ottaa sellaisen :)
Emännän kanssa kyttäillään kovin jos oikeen halvalla joku matka saataisiin ensiviikolle.
Halvin lento ja määrittelemätön hotla oli alkuviikosta krabi 440e/2viikkoa.
Kiitos fiksuille ketkä jaksaa valaista :)
Emännän kanssa kyttäillään kovin jos oikeen halvalla joku matka saataisiin ensiviikolle.
Halvin lento ja määrittelemätön hotla oli alkuviikosta krabi 440e/2viikkoa.
Kiitos fiksuille ketkä jaksaa valaista :)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Yleensä ei mitään huippu paikkoja mutta tsäkällä voi olla hyväkin. Jos on ihan hanurista niin voittehan kierrellä kyselemässä mieleisistä hotelleista tarjouksia. Kaikista kuumin sesonkihan alkaa olla ohi joten eikun kyselemään.
Itsekin olen ensi viikolla lähdössä Krabille äkkilähdöllä. Toivottavasti olisi hyvä tuuri :-)
Olen kuullut, että usein joutuu kuitenkin Khao Lakiin..
Joo, kokemusta on. Viime vuonna ostimme TUI-äkkilähdön Krabille. Lentokentältä meidät kuskattiin bussilla Krabilta Khao Lakiin, emme olleet tyytyväisiä. Olisimme halunneet Krabille. Miten muille on käynyt äkkilähtöjen kanssa, jos parin viikon päästä kokeilisi taas?
Kerrotko mihin hotelliin pääsitte/jouduitte Khao lakissa?
En muista nimeä, ei ollut millään listoilla. Ison tien varressa, keskustasta markkinoille päin, ei uima-allasta tms. Alakerran huoneet oli kuulemma homeessa, onneksi meidän huone oli kuitenkin ok. Jotkut yksinmatkustavat äkkilähtöläiset olivat saaneet huoneen, jossa oli vain parisänky.
Oletko ollut Krabilla vai oletko lähdössä sinne pian?
Krabi, Phuket ja Khao lak käyty. Äkkilähtöä nyt katsellaan ja meille kävisi edulliset pelkät lennotkin. Katsotaan sit hotelli itse.
no jos 440e tosiaan 2vko reissun hinta niin ei kaillä väliä ole millainen on hotelli tai missä se on. krabin alueelta tai vaikka koh lantalta mikä on 2 tunnin venematkan päässä löydätte kyllä tähän aikaan uodesta helposti 1000-2000 batiin/vrk ok hotellin tai bungalovin rannalta ja voitte vaikka vaihdella paikkaa jos ei miellytä tai haluaa muuten vaan nähdä enemmän