Moikka,
mikähän ois paras paikka ottaa korvalehtiin lävistykset täällä Oulun seudulla? Kannattaako mennä johonkin koruliikkeeseen vai ihan tatuointiliikkeeseen? Neulalla vai uskaltaako ampumalla - onko kovakin tulehtumisvaara? Onko hinnoissa eroa?
Kertokaa kokemuksistanne kiitos! Nää ois mun ekat korvikset, niin ei ole yhtään mitään kokemusta ja tietoa, että mihin ei ainakaan kannata mennä.
Korvien rei'itys Oulussa?
5
4584
Vastaukset
- KaristaJälleen
Ajele Oritkarin parkkipaikalle kysymään neuvoa. Siellä on miehiä joiden oikea korva on rei'itetty.
- pepekek
Mikä siinä on, etä ihan sama mitä täällä Suomi24:sessa kysyy, niin saa ihan höpöjä vastauksia! Kiitos kuitenkin vaivannäöstä. :)
Onko muilla kokemuksia? Pidetäänkö tatuointi- ja koruliikkeissä ihan yhtälailla huolta hygieniasta? Hintaerot kiinnostaa myös!
- Paska-Jaska
Tuu tänne meitin tallille, ni pistetään reikiä korviin, akkuporakone ja 3mm terä.
5€. - Mymmeli285
Me käytiin Sunkorussa Rotuaarilla. Lävistykset tehtiin "ampumalla". Siisti jälki, eikä tehnyt kipeää. Voin suositella!
- haamupuhuu
Ampumalla tulee melkonen monttu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 941763
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa3581179Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"
Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna181178- 961038
- 62833
Vanhemmalle naiselle
Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam36811Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani6754- 46706
Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella
Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.132698En vaan ymmärrä
Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla42680