Vanhusten Venäjän-matkoilta karu tuliainen – eteläkarjalaisten miesten kaikki uudet HIV-tartunnat yli 70-vuotiailla Venäjän-matkaajilla
http://yle.fi/uutiset/3-9503047
http://yle.fi/uutiset/3-9503047
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Olisihan se pahempi, jos ne olisivat alle kolmikymppisillä, joilla on vielä elämää vuosikymmeniä edessä.
Ei naurata, montako tartuttivat Suomessa?
Miehille pakollinen 'jarrulääke' ennen Venäjän matkaa.
Ota huomioon osa tartunnan saaneista siis HIV, on naisia kait samaa
ikäluokkaa 70-80v, ukot tietty olivat matkalla naapurimaahan, saivat tartunnan jonka toivat tuliaisiksi kotiin jääneelle vaimolle.
Eipä paljon miehen järki juokse kun kotona olisi saanut ilmaiseksi, ilman tuliaista!
Monilla ikääntyneillä miehillä voi olla vaikeuksia käyttää kondomia (erektio ei riittävän voimakas), ja jos seksityöntekijä on tietoinen omasta HIV-tartunnasta, hän tuskin välittää vaikka tartuttaa muita. Surullista sillä Suomessa on tapauksia, jossa palvelukotipaikka on evätty HIV/AIDS:in vuoksi.
Runkkarin lapset ei maailmalla kulje, siitä on Miki niin iloinen, lauloi Valtsu Gööteporissa aikanaan :)
Eihän mies voi olla biologisesti vanhus pystyessään hankkimaan sukupuolitaudin!
Ikääntynyt olisi kohdallaan oleva ilmaus.
Vaikka asun muutaman kilometrin päässä itärajasta niin lastemme lakkiaisten kuohuviinien hakemisen jälkeen minulla ei ole ollut tarvetta itämatkailuun.
Ei bensan, tupakan, viinan tai HIVin vuoksi.
1967 olin töissä Juustilan sululla josta minut tökittiin rynkyn piipulla Suomen puolelle. Nöyrryin kuitenkin kahteen kuohkarireisuun 80 - 90 lukujen taitteessa.
Paluu puolen päivän tietämissä niin Suomen puolella ei edes pysäytetty.
Nyt olis sopivaa lukea
Anna Inkeri Ankeisen rukos...Voi LUOJA tule.......ja lopeta Venäjän matkat
Synti ei kannata. Siitä on aina myös ajallinen palkkansa.
Ikääntyvä mies miksi ei käytä intiimihieronta palveluita. Olen kuullut tekee tosi gutaa, varjopuolena voi jäädä koukkuun.
Hyvä intiimihieroja taitaa homman, auttaa heitäkin joilla on halu mutta ei kykyä. Ihmettelen miksi tätä palvelua ei hyväksytä, ikävää se ehkä on kun joutuu ajatteleen vie Herra halutkin kun veit kyvynkin.