Jonain päivänä Nurmes on vapaa rasisteista

vapauttalakivalvoo

homojen viihaajista, siitä pahuudesta mikä asuu kylässä.
Sivistys palaa takaisin. Mutta kaikki tämä vaatii toteutuakseen vielä muutaman sukupolven.

18

245

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • f4r43443r

      🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐖😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐑🐑🐑🐏🐏🐏👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🚙🚘🚘🚘🚘🚘🚛🚛🚛🚛🚛✈✈✈✈✈✈✈🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🚢🛥🛥🛥🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳🛳😀😀😀😀😋😋😋😎😎😎😈😈😈👿👿👿👹👹👹👹👺👺👺💀💀💀💀😺😺😺😺😺😺💩💩💩💩😾😾😾😹😹😹😸😸😸👯👯🗣🗣💁💁💁🐀🐻🐿🐻🐿🐻🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐿🐀🐻🐿🐾🐀🐻🐨🐿🐾🐱🐀🐻🐹🐇🐰🐨🐿🐾🐀🐻🐹🐰🐨🐿🐺🐺🐺🐺🐺🐂🐂🐂🐂🐂🐎🐎🐎🐎🐎🦄🦄🦄🦄🐃🐃🐃🐃🐄🐄🐄🐑🐑🐑🐏🐏🐏🐽🐽🐗🐗🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐷🐷🐷🐭🐭🐭🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐐🐷🐷🐷🐷🐖🐖🐖🐖🐖🐖🐭🐭🐁🐁🐁🐿🐿🐪🐪🐪🐪🐐🐐🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄
      🚑🚑🚑🚑🚑🚑🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄
      🚑🚑🚑🚑🚑🚑🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄
      🚑🚑🚑🚑🚑🚑

      🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄🐄
      🚑🚑🚑🚑🚑🚑

    • hyväpyrkimys

      Joka tahtoo rakastaa elämää ja nähdä hyviä päiviä, varjelkoon kielensä pahasta ja huulensa vilppiä puhumasta, (sekä sormensa tuhmia kirjoittelemasta). Kääntyköön pois pahasta ja tehköön hyvää, etsiköön rauhaa ja pyrkiköön siihen.

    • vapauskoittaa

      Jonain päivänä on Nurmes toivottavasti vapaa homoista,jotka saastuttaa jatkuvasti kirjoituksillaan muuten siistejä sivuja.

    • Paitsi_että

      Jo näissä kunnallisvaaleissa voimme äänestää kaikki persut ulos valtuustosta, turha jäädä odottamaan mitään sukupolvenmuutosta.

    • oikeasuunta

      Sivistyksen ensiaskeleet voisi aloittaja aloittaa muuttamalla pois nusesta, Eli jos toivot nopeita tuloksia pakkaa laukkusi ja lähde loisimaan muualle. Fiksuna ota kaikki kaverisi mukaan, näin saamme Nurmeksesta taas entisen nukkuvan pikkukaupungin.

      • tiedäppä

        Ei ainakaan joensuuhun.Menkää muualle.


    • Usseenlapsenisä

      Vihaavatko homoutta? Silloin meillä on vielä toivoa ja tulevaisuutta. Lähtekööt pois ne, jotka ei sitä siedä.

    • Heter0

      Itse ainakin toivotan homot tervetulleiksi Nurmekseen. Mitä enemmän sitä parempi, koska tänne tarvitaan lisää ihmisiä.

    • Hintarasismilla

      On rasismi huipussaan Nurmekssa. Homoilla ei ole ihmisarvoa. On hyvä että tämä kaikki leviää tietona millainen kylä ja ihmiset ovat. Aina jättää muuamat turistit tulematta.

      Nurmes kuva heikentyy jatkuvasti. Rasismi syynä.

    • Usseenlapsenisä

      Voi höpinä. Ei varmasti heikenny homottomuuden takia. Itse asias toisinpäin!

    • yksiplusnolla

      Mikäs taikatemppu se on,että homot muka lisää ihmisiä nurmekseen,näiden vuoksihan väestökato kantaväestössä on koko maassa ja matut ovat tulossa tilalle.

      • toimitaantoimitaan

        Näinhän siinä käy, jos ei porukalla toimita toisin!


    • kivapuhe2

      yllä kysyttiin vihaanko homoja, en vihaa miksi vihaisin, en vihaa lehmänpaskaakaan
      Jokaisessa populatiossa on sekundaa, se on vain hyväksyttävä

    • raimomarja

      Sivistys on geeneistä jäänyt pois nupan kohdalla. On tullut sutta ja sekundaa. Rasisti kylä. Ihmisvihaajia.

    • repostelua

      Nurmeksessa on vielä sivistys säilynyt,vaikka sairaita vaikutteita yrittää jotkut levitellä. Näitä typeriä keskusteluja ei edes olisi syntynyt,jos pikkuaivovialliset eivät olisi aloittaneet kirjoittelemaan törkeyksiään,olisivat pysyneet vain kaapissaan.

    • eipakkoruotsiaenääikinä

      ei koskaan,homous on sairaus ja todistetusti.ja niin on mamujen hyysäminenkin ja ruotsin ihannointi.samaa sakkia kaikki.jos tämä minun mielipiteeni poistetaan on se rasismia.

    • Äärivasemmisto

      Ei Nurmeksessa ole rasisteja. Enemmänkin olen huolissani niistä sinisilmäisistä ja naiiveista äärivasemmistolaisista maailmanhalaajista. Näistä tyhmyreistä pitäisi olla kaikkien huolissaan.

    • itsepäaiheutatte

      Kyllä tämä oli rauhallisempi paikka ilman homoja ja niiden häiritsevää ulinaa, joka taas useamman viikon jatkuneena alkaa aiheuttaa ikävää päänsärkyä. "Tasa-arvoinen avioliitto" vain pahensi tilannetta.
      Lisäksi outo selittämätön ilmiö: samoihin aikoihin kun homometeli kiihtyy kovimmilleen, taivaalle yleensä ilmestyy outoja, rumia vanoja. Jotain homonilokaasuako lienee?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kerro kiva muisto

      Kaivatustasi
      Ikävä
      94
      1783
    2. Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen

      Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa
      Sinkut
      359
      1196
    3. Susanna Laine, 43, pohtii tätä muutosta itsessään iän karttuessa: "En tiedä, onko se vähän ikäjuttu"

      Susanna Laine on kyllä nainen paikallaan Farmi-juontajana ja myös Tähdet, tähdet -juontajana, eikös vaan! Lue Susanna
      Suomalaiset julkkikset
      18
      1188
    4. Mikä on horoskooppisi?

      Entä tiedätkö kaivattusi?
      Ikävä
      96
      1058
    5. Onks se väärin jos

      Tutustuttaisiin edes vähän enemmän?
      Ikävä
      63
      848
    6. Vanhemmalle naiselle

      Kirjoitan tällä vanhalla otsikolla vaikka se joku toinen anonyymi naisen kaipaaja innostuukin tästä ja käyttää taas sam
      Ikävä
      36
      821
    7. Hyvää yötä

      Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani
      Tunteet
      6
      774
    8. Lapuan liike nyt! rähinöimässä Tampereella

      Avoimen rasistisen ja fasistisen sinimustan liikkeen poprukat riehuvat Tampereella parasta aikaa.
      Maailman menoa
      141
      723
    9. Mitä meidän välillä

      Tulee tapahtumaan? Sinusta paljon kiinni
      Ikävä
      46
      716
    10. En vaan ymmärrä

      Sinulla on hyvä puoliso, perhe, periaatteessa kaikki palikat kohdillaan. En ymmärrä, miksi haluat vaarantaa sen. Minulla
      Ikävä
      42
      690
    Aihe