Kuntavaaliehdokkaiden kanta ulkomaalaisiin maassa

Mistähän mahtaisi saada tietoa eri puolueiden ehdokkaiden kannasta maassamme oleskeleviin ulkomaalaisiin? Pitäisi löytyä ehdokas, jolla tiukka kanta maahantulijoiden asuttamiseen maahamme / kuntaamme.

19

631

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KunKysyit

      Onhan niitä sivustoja erilaisilla puupääryhmillä. Järjen äänen löydät SDPn listalta.

      • isompia

        varkaita juoppoja ja huorintekijöitä saa tikulla hakea jos meinaa pahempia löytää kuin äsdeepeen listoilta.
        Löytyy pedofiilia lapsenraiskaajaa sossuvarasta sekämuuta maanpetturia senkunvaan valitset.
        Paikallisella tasolla pahimmat ylilyönnit ovat säilyneet piilossa mutta kyllä niitä istuu täälläkin lautakunnissa ja valtuustossa.
        Yks on saanut aikoinaan monoa ahteriin kunnan rahojen nyysimisestä ja joutunu muuttamaan piiloon muille paikkakunnille muijansa kanssa.
        Pienemmät rötöksen on saatu hyvävelijärjestelmän puitteissa siivottua maton alle.
        Toistaiseksi.


      • vonLagerbom

        Minä nyt lähinnä kyselinkin nakkilalaisten ehdokkaiden kantaa maahanmuuttoasiassa..


      • Nykyinen

        Kunnan ylin johtoporras hiljaisessa kaukonäköisyydessään osasi pohjustaa tämänkin asian niin ettei ehdokkaiden tarvitse asian tiimoilta hirttää itseään kumpaankaan mielipiteeseen.
        Ei puolesta eikä vastaan.
        Mikäli asiaa olisi kysytty vasurivetoisilta jäseniltä olisi nakkilassakin keskustassa pakolaiskeskus ja musuja .
        Kiitos kunnan ylemmille viranomaisille.


      • Muutama-kiintiöählämi

        On sopiva määrä.
        Nakkimaan kiintiö täynnä.
        Nekin integroituneet paikallisten hutsujen karvaisiin kainaloihin.
        Tekevät hyvää pitsaakin ja maksavat ehkä vähän verojakin.
        Eivät varasta yhteensäkään niin paljon kuin yks sosdemla.

        Kaikkisiis hyvin.


      • vonLagerbom

        No ellei maahanmuuttovastaista ehdokasta löydy, emme mene muijani kanssa äänestämään.


    • Kas_vaan

      Katohan koiraa, persulla keittää oikein mukavasti.

      • paikalliset

        valtuutetut voivat valitettavasti tehdä niin todella vähän haittamamutuksen estämiseksi.
        Eivät sen enempääkuin kunnan asioihinkaan.
        Paikallinen valtuutettu on näennäisdemokratian vihoviimeinen kakkapökäle jolle kannetaan eteen valmiiksi märehdityt asiat "allekirjoitettavaksi",edes sitä ei tarvita mutta sanotaan siksi kun on joskus ollu tapana..kauan sitten.
        Kaikki muu on turhaa puhetta.


      • järkihoi-

        Kyllä se paikallistasolla tehdään päätös otetaanko näitä kuntapaikkalaisia vai ei.
        Valtio maksaa kolme vuotta n.2300 euroa per nuppi vuodessa.Se ei muuten kata todellisia kuluja lähimainkaan.Sen jälkeen ne elätetään kuntalaisten veromarkoilla .
        Kannattaa käydä katsomassa esim. Hesan itä-keskusksessa miten nämä afrikan sarven tulijat ovat kotoutuneet.Ensimmäiset tulivat jo 90.luvulla.


      • voirähmä-

        Tuo on kyllä totta. Kukaan suomalainen ei elä kahdella tonnilla vuosi.


      • josvaikkapa

        Laittomasti maahamme lontineille diskoläpsytteleville nxxkereille annettaisiin summa jolla kotimaisen työttömän tai tavallisen eläkeläisen on pakko tulla toimeen,saattaisivat jäädä vallan tulematta tai ainakin kääntää lentävän fakiirimattonsa seutulan ilmatilassa takaisin isiensä arolle.


    • eiollamusulmaanit

      nakkimaan kartalla suurimmasta päästä onkelma.
      Ainakaan ei taida nousta kuntavaaliteemaksi asti.
      Jolleisitten kunnanjallituksen tukikohtaa aleta huomenna muuttamaan mos keijoksi.
      Eppäillä saattaa.

    • kukkahattutäti-

      Onko Nakkilasaa ehdolla yhtään mamu-taustaista?

    • Hellenix

      Vaalikoneilta niitä olisi löytynyt. Tosin maahanmuutosta eivät kuntavaltuutetut päätä.

      • äspeeärrä

        päättää keneltäkään kuntalaiselta tai valtuustolta kysymättä tuoko rullahuulia vapailta markkinoilta liisattuihin kämppiin.
        Onneks kämppiä on kovalla kädellä saneerattu kivijalkaa myöten littanaksi.
        Sekään ei kuitenkaan ole riittänyt vaan Oopeen omistamaan kämppään on paikallisen heikkolahjaisen toimesta laahattu "kylään" moninkertaisia juoksukaljavarkaita ja apteekirosvoja,joten parantamisen varaakin on vielä.
        Sossuluukkujen maksimineliömäärä enintään 8m pär capita niin majoittelu/jälleenvuokraaminen vähenee ihan omia aikojaan...?

        Saa käyttää eikä maksa mittään/kunnavaltuutetuille vinkiksi.


    • sdpsdpsdp

      Työtä vieroksuvat veronmaksajien rahoilla elätettävät kaljaveivarit sossupummit. Sellaisten hyysääminen lopetettava valtiolla ja kunnilla riittää risusavottaa, jos muuta ei ole jokin velvoite pitää olla saadakseen rahaa.Ei työssäkäyvätkään palkkaa vastineetta saa.

    • entaidamennäkääkattomaa

      Onko nakkilan kiukkuunen ärräätäti kekkosnäytelmässä sillai joku kerto?

      • Esittinäytelmässä

        Kekkosen entistä salarakasta Kuukerin Nelliä


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      299
      4850
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      138
      3099
    3. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      54
      3042
    4. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      33
      1590
    5. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1272
    6. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1209
    7. Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa

      Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.
      Maailman menoa
      14
      1057
    8. Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?

      Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu
      Ikävä
      78
      1031
    9. Paskalaista valokuitulakiin

      Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais
      Maailman menoa
      52
      1019
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      1001
    Aihe