Taas näytti Yaris vauhdin mallia rallissa, melkein voittamattomaan tyyliin. Vain muutama merkki meni ohitse, ja nekin tuurilla eikä taidolla, kyllä Toyota näyttää nyt muille närhen munat. Oman Yariksen hinta jatkaa nousua, nyt puhutaan jo useista tuhansista, ja ostajia on autoliikkeiden pihat pullollaan. Minulta on useat kysyneet että myynkö jos maksetaan reilusti ylihintaa, olen vastannut että ootellaan, hinnat on nousussa. No, enivei, kyllä joskus voi tulla laskukausi, että täytyy myydä ennen sitä.
Yaris Meksikossa.
13
275
Vastaukset
- Tojo_oikealla_paikalla
Näyttipä hyvinkin. 17 ek:n jälkeen yli 4,5 min jäljessä johtavaa Citroenia. 2 pikataivalta jäljellä ja ne ajetaan tänään. Vain kaikkien muiden viiden johdossa olevan autokunnan (siis kaikki huipputallit) täydellinen epäonni vaikka sabotoinnin takia voisi tuoda Toyotalle voiton Mexicossa. Ajamalla tuosta erosta voi nipistää vain sekunteja.
- Results
Kävi kuten ennustettiin. Toyota ei pärjää kokeneemmille rallitalleille. 18. EK ja ero Citroeniin, Hyundaihin ja M-Sportiin kasvoi edelleen. Yaris jo 5 min. jäljessä parempiaan. Yksi EK jäljellä.
- Pahempi.juttu
Kuulemma löysivät kuumenemisongelmaan ratkaisun mutta ei se hitautta poistanut.
- miki-66
Niin sitä vaan Meeke ohjasi Citikan läpi kuuman pölyn ylivoimaiseen voittoon! Kuinkas Tojoterot suu nyt pannaan? No, Tokmanni aukeaa taas huomenaamulla. Voitte mennä taas ostaan uuden tuulipuvun. On sitten jotain kahisevaa!
- YarisMake
Noilla ralliautoilla ei ole mitään yhteistä "siviili" laatuauto Toyota Yarikseen! Niinkuin täällä trollipojut ovat isoon ääneen kailottaneet!
Itse ajanut 6vuotta Yariksellani Ilman Minkäänlaista ongelmaa!! - Aikavaimatka
YarisMake kirjoitti:
Noilla ralliautoilla ei ole mitään yhteistä "siviili" laatuauto Toyota Yarikseen! Niinkuin täällä trollipojut ovat isoon ääneen kailottaneet!
Itse ajanut 6vuotta Yariksellani Ilman Minkäänlaista ongelmaa!!Joko on 50 tkm rikki? Tuossa ajassa pääsee pitkälle, jos koko ajan ajaa.
- säkällävoittoon
Ei saa noin pahasti teroja haukkua. Voihan vielä tulla sellainenkin ralli, jossa taas kaikki edellä olevat keskeyttää. Ja on taas reilun urheilujuhlan tuntua...
- Toyota-palstan
trollipojun sairaus näyttäytyy mitä erilaisimmissa muodoissa.
- Yaris2012viaton
Taisi pojulta unohtua, että juuri vänkäsi ettei noilla ralli-Yariksella ole mitään yhteistä siviili Yariksiin;)
- hunumies
Yaris2012viaton kirjoitti:
Taisi pojulta unohtua, että juuri vänkäsi ettei noilla ralli-Yariksella ole mitään yhteistä siviili Yariksiin;)
Kesä lähestyy tarkkaile lämpömittaria ettei kone keitä. Tehot hiipuu siviili yariksesta. Hinta tippuu jos kilahtaa kiinni. 😀.
- Olette_tuuliviirejä
Yaris2012viaton kirjoitti:
Taisi pojulta unohtua, että juuri vänkäsi ettei noilla ralli-Yariksella ole mitään yhteistä siviili Yariksiin;)
Ruotsin rallin jälkeen WRC-Yarikset olivat samoja kuin siviilimallitkin!
- Alihankintaa
Niin saksalaista tekoahan tuo kone on ja oliko alustaksi joku saksalais-ranskalainen...Kuskikaan ei ole japanilainen. Tojon tehdas taitaa osallistua ralliin vaan rahoittamalla ja nekin rahat Tero viime kädessä maksaa.
Toki myös sitikkakuski maksaa kovassa hintaa näistä rallileikeistä mutta ainakin kehitystyö jää samaan firmaan. Kai. - Luojankiitos
No tuolla saksalaisella koneella ei ole mitään yhteistä saksalaisiin siviiliautoihin, muutenhan ne olisi porsinut jo monet kerrat.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532365Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖271572Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt651251Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me1921151Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut871136- 1041040
Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.13960- 68923
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos23908Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu11893