Tuksu mollaa tunnettua kenkäsuunnittelijaa

Onpa törkeää miten Tuksu puhuu suomalaisesta maailmankuulusta kenkäsuunnittelija Minna Parikasta. Ja kaikki tämä siksi ettei Tuksu saanut ilmaisia kenkiä, vaikka kävi niitä asiasta tehden norkoilemassa myymälässä. Sovitteli jopa kenkiä jalkaansa ja otatti kuvia itsestään kengät jalassa ja julkaisi omassa facessaan.
Kuvat Tuksu joutui lopulta poistamaan facesta suunnittelijan vaatimuksesta.
Kostoksi Tuksu alkoi levittämään valeitaan ja nyt sitten oikein youtube-videolla syyttää Parikkaa, että tämä on myynyt sielunsa paholaiselle.
8877
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kaikki muuthan kohtsiltään on myyneet sielunsa paholaiselle, paitsi tämä suuri sananjulistaja itse. Hän kuulemma menee taivaaseen perheensä kanssa, kun se aika tulee. Kaikilla muilla alkaa olla alakerta kutsumassa.

Äänestä

Minna Parikkana saattaisin kyllä nostaa syytteen yritystoiminnan vahingoittamisesta. Ei tuollaisesta julkisesta herjauksesta ja mustamaalaamisesta voi selvitä ilman seurauksia Tuksukaan.

Tuossa Tuksun vaahtoamisessa haiskahtaa kyllä vahvasti kosto: ei saanutkaan ilmaiseksi monen sadan euron muotikenkiä vaikka ihan erikseen kävi niitä liikkeessä ruinaamassa. Julkaisi silloin facessaan jopa yhteiskuvan Parikan kanssa ja imarteli lipevästi kenkiä maasta taivaaseen kehuen. Mutta kummastipa muuttui ääni kellossa ja alkoi kaikenlaiset illuminati-puheet kun joutui poistamaan liikkeessä otetut kuvat eikä saanutkaan ilmaisia kenkiä.

Äänestä

Tuksu on kokoomuslainen matuttaja. Sen henki on tuoksu perästä.

Äänestä

instagram tili siltä poistettu kun kopioinu toisten videomateriaalia ja markkinoinut käsillä huitomiskeikkojaan ja itseensä barbie-brändillä.
ja totta, miten tukiainen loukkaa minna parikan ja hänen liiketoiminnan kunniaa on törkeää.

https://www.youtube.com/watch?v=gLfWt-DEGL0

Äänestä

Eipä taida olla YHTÄKÄÄN ihmistä koko suomenmaassa joka olisi aidosti kateellinen.sensijaan alkoholisteja löytyy kyllä muttei heitäkään niin suuressa mittakaavassa kun väittää.Paljon oli taas juttua,blablabla mutta paljon jäi puuttumaan.Kuten aina,asiat joita ei kerrota ovat ne totuudet.Kuka muistaa kun neito lähti "maailmanympärys matkalle"kuulemma oli tarkoitus ostaa jotain suomalaisille outoa ainetta joltakin saarelta ( balilta?)josta olisi tehty joku ei toivottu koktail jollekin ei-toivotulle henkilölle..näin kirjoitti blogissaan itse.Ettei nyt ollut se kyseinen aine joka aiheutti ne "kylmät kalkkunat" aamupäivällä hotellissa,kun kellotkin pysähtyivät.Ilmankos tämä saarella käynti aina ohitetaan,kuten nytkin tehtiin.Vedenpaisumus jäi pois,samoin lasaretissa olo sekä sulhon pelastusretki,mikä oli kiltin miehen sankariteko.Lentokone jupakka maija vastassa kotimaassa.Näkyy uppoavan nuoriin ihmisiin satuilut illuminateista ja toisesta(vasemmasta)silmästä,nyt mukana oli vielä valokuvassa näkynyt koiran tassukin,kas kun ei vasemman jalan saapas?jos joku ihminen ei vain ole uskottava niin ei ole,kuulostaa eksytykseltä. Se ei ole vihapuhetta,eikä sillä ole mitään tekemistä sen asian kanssa kuka mitenkin uskoo.Jokainen uskoo omalla tavallaan,niin onhyvä.

Äänestä

Haastattelu sujui jopa yllättävän fiksusti kunnes alkoi taas näkymään valokuvissa pahan merkkejä ja paholaisen silmää ym. En jaksanut katsoa kokonaan kun puhe kääntyi näihin näkyihin ym. Ulkoinen olemuksensa oli kuitenkin skarpin ja ok oloinen, ehkä se viina on jäänyt, hyvä niin. Varomatonta toitottaa julkisesti tunnetun henkilön olevan sielunsa saakelille myynyt vai miten se nyt meni.

Äänestä

HAHA! Mitäs käsimerkkejä ne tummat poijat näyttää Puhutaan ohjelman facebook sivuilla?!? Vasenta silmää näyttäis olevan ja 666. Katos kun Tunkki ei tuota huomaa....:D:D:D

Äänestä

Mistä paholainen saa rahaa miljoonien ihmisten sielujen ostamiseen? Minäkin haluaisin myydä sieluni (jos minulta sellainen löytyy).

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


jopaskehtaa kirjoitti:

Onpa törkeää miten Tuksu puhuu suomalaisesta maailmankuulusta kenkäsuunnittelija Minna Parikasta. Ja kaikki tämä siksi ettei Tuksu saanut ilmaisia kenkiä, vaikka kävi niitä asiasta tehden norkoilemassa myymälässä. Sovitteli jopa kenkiä jalkaansa ja otatti kuvia itsestään kengät jalassa ja julkaisi omassa facessaan.
Kuvat Tuksu joutui lopulta poistamaan facesta suunnittelijan vaatimuksesta.
Kostoksi Tuksu alkoi levittämään valeitaan ja nyt sitten oikein youtube-videolla syyttää Parikkaa, että tämä on myynyt sielunsa paholaiselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu