Koska alkaa koeajot? Suomen kovin uutuuslaite!
https://www.youtube.com/watch?v=L64vU2K358s
Särkänniemi hype uutuuslaite 2017
20
4115
Vastaukset
- ssddfffff
aika kova hyppyri öönn
- hgvvvvbbn
Kohta tuonne!
- hgfdddddd
https://youtu.be/zHOX_cla1Rw Näyttää puolivalmiilta?
- kkkkkkkkkkkkkkkkkkk
Hypenautinnon pilasi jonotus pitkässä pimeässä tunnelissa, jossa haisi voimakkaalle kemikaalille. Mistään ei nähnyt, kuinka pitkä jono on. Ei nähnyt, että missä kohdassa ovat ensimmäiset jonottajat. Näki vain tunnelia jonkun matkaa. Jonotus oli tosi pitkä, koska hypeen mahtuu vain 12 ihmistä. Ja osa paikoista oli vieläpä tyhjiä, jos ei ollut kaveria viereen. Käytävällä ei ollut mitään arviota, kuinka kauan jonotus vielä kestää. Seinällä tulisi lukea, onko edessä tunnin, kahden vai kolmen jonotus (siis eri kohdissa tunnelia tulisi lukea, kauanko kyseisestä kohdasta jonottaminen suurinpiirtein vielä kestää). Hypen jonotus kesti erikoisen kauan, koska siihen tosiaan meni keskimäärin 10 henkilöä kerrallaan. Ei ollut toista vaunua, jota olisi voinut lastata toisen ollessa menossa. Tänään jonotus kesti arviolta tunnin, vaikka väkeä oli Särkänniemessä vähän (muihin laitteisiin pääsi jopa suoraan).
- Friikki
Hype ei ole ainutlaatuinen. Samanlaisia löytyy euroopasta toinen. aasiasta löytyy myöskin. Jenkkilästä löytyy viisi joista ensinmäinen avattiin viime vuosikymmenen puolella. Malliltaan tuo hype ei ole uusi. Musta hype ei ole huono hankinta, mutta Särkänniemen olisi kannattanut hankkia isompi rata intamilta Gerstlauerilta tai Mackilta. Hype olisi kannattanut hankkia motogeen tilalle. Lintsille tulee nyt neljä kertaa hypen mittainen hieman ylikin. Hype nousee 45 metrin korkeuteen Taiga tulee nousemaan 52 metrin korkeuteen. Särkänniemen laite hankinnat ovat yleensä olleet half pipen ja x välissä rahan haaskausta. Ipanaario sopi siihen trombin paikalle. Jet starin kohtalo oli todella surullinen. Joku pienempi puisto olisi ehkä halunnut sen.
- Anonyymi
Half pipe oli särkän paras laite ikinä!
- Anonyymi
Kertokaa millainen hype on. Uskaltaako siihen mennä? Onko se kuinka paha?
- Anonyymi
Siis tarkoitan miltä se tuntuu.
- Anonyymi
Kertokaa miltä se tuntuu. Minä hurjapää en jostain syystä ole uskaltanut kokeilla.
- Anonyymi
Oon ollu melkein kaikissa paitti en Hypessä.
- Anonyymi
Onko se paha/kauhee?
- Anonyymi
Onko hype hirveen paha oon menos varmaa 25 päivän pääst särkkään ja haluisin mennä hypee mutku oon nii nössö et en uskalla eniten mua pelottaa ne turvakaaret ku trokaiski heilun iha vi*usti VOIKO SIIT TIPPUU!? ps kumpi on hurjempi hype vai boom:)))
- Anonyymi
Ei tipu!Mun mielestä se oli kamala ,junker o kivempinkuin hype
- Anonyymi
Hype on hauska. Kannattaa kokeilla jos tuntuu siltä.
- Anonyymi
Junker on pahempi kuin Hype. Molemmissa oon käyny.
- Anonyymi
Ei oo paha kanttii kokeilla
- Anonyymi
Ei oo paha ainakaan mun mielestä
- Anonyymi
mennään mun kaverin kaa kesäl särkkään. Ollaan molemmat ihan hurjien laitteitten rakastajia mutta tää mun kaveri ei uskalla hypeen vaikka ❤️Tornado❤️, X ja Trombi menee mainiosti. Itse uskaltaisin hypeen ja haluaisin kaverinkini kokeilevan mutta hän sanoo yleensä " en uskalla ku ke turvakaaret on niin pienet". Vaikka toki taigassa (Linnanmäellä) on samanlaiset turvakaaret ja kyseinen ystäväni on Taigassa käynyt ja tykkäsi siitä😅. Mikä auttais?
- Anonyymi
Hype on paras laite Särkänniemessä. Se on vähä niinku hävittäjällä lentäis.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237