Ketään ei kiinnosta edes sähkön varastaminen?

Turvapaikanhakijoiden luvaton leiri varastaa sähköä laittomalla kytkennällä suoraan valaistuspylväästä. Ja ketään ei kiinnosta? Oulun kaupunki, Oulun Energia. Haloo!!!!!!!!
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käytännössä Kauppakeskus Valkean edessä meidän verovaroilla lämmitetään koko maailmaa, koska eristämättömän teltan etuovi on auki ja sitä lämmitetään sähköpylväästä varastetulla sähköllä. Että semmosta peliä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihmetouhua kirjoitti:

Turvapaikanhakijoiden luvaton leiri varastaa sähköä laittomalla kytkennällä suoraan valaistuspylväästä. Ja ketään ei kiinnosta? Oulun kaupunki, Oulun Energia. Haloo!!!!!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu