onko jokimäki menny nurin
outo juttu
10
870
Vastaukset
- vaskiämpäri
noin voisi ajatella kun alkaa jäteastiat pullistelemaan ettei kannet mahdu kiinni!!
- SuloinenSulo
Meidän sulo kyllä jaksaa pitää suunsa kiinni, se on vähän elämäntapa kysymys kuinka paljon tuonne pönttöön rojuansa työntää.
- vaskiämpäri
Niimpä,on vaan ns taloyhtiön pikkusen isomahasempi sulo.
- PiipPiipPiip
Juuri kävi jokimäen auto pyörähtämässä, aikatauluja kenties viilailtu. ukot ajaa nyt paita märkänä...
- Auli-mummu
Meillä kävi jep poika.
Kaupalla sanoivat että jokimäki ei enää aja.
Meilläkin kävivät vissiin 40 vuotta. - tattoopower
Lupien kanssa on ongelmia. Eivät jossainvaihees ainakaan pystyneet maksamaan.
Isoille, treenatuille, 190-210cm pitkille ja 160-180kg painaville tatuoiduille linnankundeille eivät pystyneet maksamaan tarpeeksi "lupa" eli suojelurahaa.
Maksun odotuksen ajan on luonnollisesti pelit seis. - SuomenParasKylä
Jepin miehet ovat vallanneet pisneksen myös Iitissä!
Joskus 20 vuotta sitten ajoivat täällä viimeksi. - juappo
sen 20 vuotta ne tuossa pömpelin on tyhjänny, vaan jep ukko se eilen kävi hoitamassa..
- fismo1
jätteiden kuljetus on mennyt niin huonoksi kun ei jokimäki enää aja niitä
- uteliasasukas
Onko totta että jokimäkeä ei ole enää?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä841626Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691541Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2701276Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56867
- 66844
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64837Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40821- 40817
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44781