Tuleekohan aikainen kevät? Jotenkin tuntuis. Oon tässä jo pari vuotta miettinyt vaellusta. Joko jaloin tai pyörällä. Pyörä pitäs kyl hankkii. Sitten nuo kajakit.Hitsi. Kajakit on kalliita myöskin vuokra ei voi oikein lähtee melomaan vaikka meri on tuossa kävelymatkan päässä.
Joo.Pyörä pitäs hankkii. Joku retkipyörän rämä. Jäämistöstä sain teltan ja makuupussin. Sit pitäs ostaa tulukset ja hobostove. Tai ite väsätä. Kyl tekis mieli lähtee luontoon ja kattoo mitä Suomella on tarjottavaa. Henkistymisreissu. Mielessä ollu mm Hämeen härkätie reitti. Hyvä pikkukamera mukaan videokuvausmahdollisuudella.
Yksin vaan on hiukka hankala. Pitäs haastaa itsensä. Lähtee vaikka Norjaan jäämeren rannalle asti pyöräilee. Näin työttömänä se olis mahdollista. Ehkä se on hyvä alottaa jostain vähän helpommasta. Koskakohan oon viimeks ees pyöräilly???? Mut jalat kantaa puolimaratonin verran 5 tuntiin.. muttei kyl juosten huhh.
Miten te muut meinaatte viettää kevään kesän? Onko pläänejä?
kevätharrastusta
4
102
Vastaukset
- kjhvcv
Mieluiten ei pyöränrämää vaan suosittelen kunnon panostusta siihen yksityiskohtaan - nimimerkillä kokemusta on. Itse onnistuin saamaan mainion maastopyörän (iskareilla) hyvin vähäiseen hintaan ja kokeilinpa jo tunturiretkellä viime vuonna.
Itseasiassa siskolla on pyörä..jota hän ei tartte. En oo tienny. HÖ. Pitää kokeilla jos toimii mulle. Ei tarttis satsata pyörään. Eikä oo rämä.
- yksysikasikuusi
Aivan mahtavalta reissulta kuulostaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis3036622Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai495796Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1865272Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi614043Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan383318Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto
Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava53313HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok523237Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan293008Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %
Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739112242Mitäpä ostaisin ja lähettäisin Metsa Manille joulupäkitsiä?
Vähän vaikea miettiä ja keksiä eikä pelkkää rahalahjaa oikein kehtoo. Kertokaapa te?381008
