My heritagen Dna-testi

Odottamassa

Hei, kuka on tilannut my heritagen dna-testin mittausjutut? Itse tialasin sen tammikuussa, yli kolme kuukautta sitten, mutta en ole vieläkään saanut tuota näytteenottopakkausta? Kuinka kauan sen saaminen mahtaa kestää? Ihmettelen kovasti.

5

347

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • päätön-kana

      Mikähän päähänpisto oli tilata testi tuolta. Pitäisi olla jo kaikilla tiedossa että Suomalaisten kannattaa testauttaa FTDNA:lla.

      • FTDNA

        Eli FamilyTreeDNA /Suomi


      • pettyneitäkin

        Tehkää se testitilaus sitten itse. On ilmennyt, että on otettu vastaan maksuja ja luvatyu tilata testi, mutta onkin pidetty rahat eikä testejä ole tilattu.


    • Viestittäjä

      Kestoaika noin 3 viikkoa. Olen tilannut ja saanut . tuloksetkin olen saanut lupausten mukaisesti

    • SukujenTutkija

      Kannattanee ottaa yhteyttä MH:n asiakaspalveluun. Voihan se olla Postinkin moka. Asiaa helpottaa jos on näyttää maksukuitti tai informaatio.

      FTDNA:n ja MH:n välillä on taitettu peistä testien hyvyyksistä. MH teettää testin samassa laboratoriossa kuin FTDNA: MH:n tulokset (raakadatan) voi siirtää FTDNA:lle. Sieltä saa todennäköisesti paljon enemmän mätsejä kuin MH:sta. Mutta MH:sta saa joitakin mätsejä, mitä FTDNA:sta ei.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      346
      6919
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      70
      5964
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      195
      5443
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      83
      4248
    5. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      50
      3441
    6. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      66
      3405
    7. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      6
      3383
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      49
      3304
    9. Töppö-persut ovat todella tyhmiä

      sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan
      Maailman menoa
      37
      3074
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      12
      2297
    Aihe