Hei, kuka on tilannut my heritagen dna-testin mittausjutut? Itse tialasin sen tammikuussa, yli kolme kuukautta sitten, mutta en ole vieläkään saanut tuota näytteenottopakkausta? Kuinka kauan sen saaminen mahtaa kestää? Ihmettelen kovasti.
My heritagen Dna-testi
5
351
Vastaukset
- päätön-kana
Mikähän päähänpisto oli tilata testi tuolta. Pitäisi olla jo kaikilla tiedossa että Suomalaisten kannattaa testauttaa FTDNA:lla.
- FTDNA
Eli FamilyTreeDNA /Suomi
- pettyneitäkin
Tehkää se testitilaus sitten itse. On ilmennyt, että on otettu vastaan maksuja ja luvatyu tilata testi, mutta onkin pidetty rahat eikä testejä ole tilattu.
- Viestittäjä
Kestoaika noin 3 viikkoa. Olen tilannut ja saanut . tuloksetkin olen saanut lupausten mukaisesti
- SukujenTutkija
Kannattanee ottaa yhteyttä MH:n asiakaspalveluun. Voihan se olla Postinkin moka. Asiaa helpottaa jos on näyttää maksukuitti tai informaatio.
FTDNA:n ja MH:n välillä on taitettu peistä testien hyvyyksistä. MH teettää testin samassa laboratoriossa kuin FTDNA: MH:n tulokset (raakadatan) voi siirtää FTDNA:lle. Sieltä saa todennäköisesti paljon enemmän mätsejä kuin MH:sta. Mutta MH:sta saa joitakin mätsejä, mitä FTDNA:sta ei.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2243448Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622104Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt401698Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651613- 1051357
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221245Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva61100Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa501053Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan1981001Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61957