Sähkönsiirtohinta noos kolomekymmentä rosenttija!

Huomasimpa tuossa äskettäen jotta Suur-Savon Sähkö ol korottanna kaekessa hiljassuuvvessa siirtohinnan perusmaksuvvaan kahestakymmenestä yhestä eorosta kuussa kahtteenkymmenneen kahekssaan eorroon. Elikkä kolomekymmentä kolome rosenttija kertaryssääksellä! Mitteepä tuota siihen sanotta?

5

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Rahastuksen_maku

      Törkeetä rosvoustahan tuo on, käyttävät hyväksi tilannetta kun sähkönsiirtoa ei voi kilpailuttaa. Kuluttaja-asiamieskään ei puutu asiaan millään tavalla, vaikka valitettu on. Helppo on hintoja nostaa, kun harvempi ilman sähköä pärjää, ainakaan kaupungissa.

    • Rahastuksen_maku

      Ei taida savonlinnalaisia häiritä sähkönsiirrolla rahastus. Itseäni vaivaa aika paljon, kun sähkönsiirtomaksu on yli kolminkertainen kuin mitä sähköenergiasta perittävä maksu.

    • Ka vaevvoophan tuo aennae meekäpoekkoo aekalaella! Vua mitteepä myö mahettaan, ee aata ku nuama mutrussa makssoo. Jossaeppäehhän ne joskus valittivat jonnekkii kuluttajalaatakunttaan semmosesta monen kymmenen rosentin korotuksesta ja saevattii sitä pienennettyvä pikkisen. Vua ee meestä savollinnalaesista taejja olla semmosta yhtteishenkkee vuativvaan rojekttiin jotta valittammaa äejjyttäs:D:D Myö ku valitettaa vuan tiällä kaapuntipalstalla:DXDXDXD

      • Rahastuksen_maku

        Niin, kun miehilläkin pitäis olla ne munat.


      • Piahan
        Rahastuksen_maku kirjoitti:

        Niin, kun miehilläkin pitäis olla ne munat.

        niitä munia toivoo. Nyt sillä on vasta munasarjat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      32
      6737
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      39
      4182
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      184
      3410
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      17
      3356
    5. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2417
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      30
      2415
    7. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      25
      1952
    8. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      162
      1946
    9. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      30
      1803
    10. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1402
    Aihe