Mitä mieltä väki on? Ansaitseeko Millamaria Vaittinen palautetta toiminnastaan 500EUR vihjepalkkioasiassa?
Onko vihjepalkkion takana oikeasti joku "TUNTEMATON YKSITYISHENKILÖ", vai olisiko mahdollista, että ystävämme Millamaria vain peittelee omaa henkilöyttään pikku valheilla?
Miettikääpä sitä!
Palautetta Millamaria Vaittiselle?
8
1441
Vastaukset 8
- polttaapolttaa
5000 euroa luvattu, se on iso raha.
- KATTEETON_LUPAUS
Katteettomia lupauksia!
Siinä vaiheessa, kun joku ryhtyy palkkion perään kyselemään, ilmoittaa Millamaria Vaittinen tyynesti, ettei enää saa yhteyttä lupauksen antajaan ja rahat jää saamatta.
Tulette näkemään... - Tämä_on_todettu
KATTEETON_LUPAUS kirjoitti:
Katteettomia lupauksia!
Siinä vaiheessa, kun joku ryhtyy palkkion perään kyselemään, ilmoittaa Millamaria Vaittinen tyynesti, ettei enää saa yhteyttä lupauksen antajaan ja rahat jää saamatta.
Tulette näkemään...Vai niin tullaan näkemään.
Vaikka itse oletkin epärehellinen ja kieroileva rotta, niin turhaan kaikkia muita kaltaiseksesi luulet!
----------------------------------------------------------------------------------------------
Jari Parantainen @Noste 20. maaliskuuta
Lisää
@patas_de_gato On tämä lupaus. Jos salametsästäjä saa tuomion, firmani maksaa ratkaisevasta vihjeestä 5 tonnin palkkion bruttona.
https://twitter.com/patas_de_gato?lang=fi
----------------------------------------------------------------------------------------------- - KATTEETON_LUPAUS
Tämä_on_todettu kirjoitti:
Vai niin tullaan näkemään.
Vaikka itse oletkin epärehellinen ja kieroileva rotta, niin turhaan kaikkia muita kaltaiseksesi luulet!
----------------------------------------------------------------------------------------------
Jari Parantainen @Noste 20. maaliskuuta
Lisää
@patas_de_gato On tämä lupaus. Jos salametsästäjä saa tuomion, firmani maksaa ratkaisevasta vihjeestä 5 tonnin palkkion bruttona.
https://twitter.com/patas_de_gato?lang=fi
-----------------------------------------------------------------------------------------------Höpsistä!
PELKKIÄ TURHIA LUPAUKSIA JA SÖSSÖTYSTÄ.
MITÄÄN PALKKIOTA ON TURHA KENENKÄÄN ODOTTAA, vaikka antaisi vihjeenkin.
Sitä paitsi en usko, että yhtään asiallista vihjettä edes tulee.
- tämäonnähty
Eikös tämä kyseinen nainen asu Espanjassa eikä maksa Suomeen veroja senttiäkään. Esiintyy sosmediassa suurpetoasiantuntijana ja ruokkii samanmielisiä postailemalla täysiä peräättömyyksiä ja harhaanjohtavia mielipiteitään. Ruokkii nälkäisiä rottia pienillä suupaloilla joita keksii omassa postausmyllyssään.
- Anonyymi
Espanjassa asuu. Ja siellä pysyy.
- Anonyymi
Kuullostaa tutulta; jo nimi kalskahti korvaan huuhaalta.
- Anonyymi
Tämä sama henkilö lietsoo vihaa metsästäjiä kohtaan Facebookissa, täysin perättömillä väitteillä ja mututiedoilla tietenkin. Mitään todisteita hänellä ei mihinkään ole, mutta räksytys on kova.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa741670- 231172
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as321073Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu134906Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189816- 64694
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192609On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79598- 49561
- 69530
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32518- 55507
- 57485
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 34424
- 33423
- 40417
- 16409
- 82398