Petyin pahasti, kun huomasin näiden muualta tulleiden maahanmuuttajien olevan pääosin huijareita ja Isis-sotilaita eikä oikeasti sotaa pakenevia ihmisiä. Jatkossa tuen ainoastaan rehellisiä kotimaassa toimivia kanssasisaria ja veljiä.
Elintasopakolaiset
SuomiKotimaa
17813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Et sinä mitään ole huomannut, siis itse omakohtaisesti. Olet lukenut MV-lehden hevonpaskaa tai käynyt persujen vaaliteltalla.
Sinunkin olisi syytä ottaa alottajasta oppia ja käydä teltalla niin saisit tyhjään päähän vähän järkeä.
Käynhän minä monellakin teltalla, liikkuvaa työtä kun teen. Siis SDPn teltoilla joilla persuja, näitä tyhjästä nyhjässeitä, liikkuu nykyään paljon.
MV-lehti kertoo vaan totuuden. Se raastaa totuudellaan teitä suvakkeja.
Kaipaan vinkkiä miten erotat rehelliset suomalaiset kanssasisaret/veljet epärehellisistä suomalaisista? Jatka tukemista niin että itse lopetat tukien nostamisen!
Populisti persut poikottiin!
Suomi Ensin-tapahtuma kertoi paljon, kannattaa kuunnella mikä on totta eikä uskoa valheita.
No suomi ensinhän se on oikea viisastenkerho! Kaikistä rekisteröityneistä jäsenistä 67:llä prosentilla nimi poliisin rekisterissä,todella rehellistä sakkia!
Ikävää menoa etelä-suomessa, ei käy kateeksi.
Minä huomasin heti kun näitä alkoi lappaa, ettei nyt ole asemiehiä rajalla.
Mille rajalle kaipaisit asemiehiä ja minkä maalaisia?
Kuhmoonkin voisi ottaa heti 250 turvapaikanhakijaa niin tämänkin kaupungin sivistystaso nousisi huomattavasti.
Suomalaiset+on+itsepäisessä+hyväuskoisuudessaan+sen+verran+vielä+entisaikojen+munaa+omaavia+että+pitävät+vääristä+käsityksistään+kiinni+talvisota-hengessä...:O+
Aikuiset+20-40v+lappaa+rajojen+yli+-eikä+vain+Suomeen+-+mutta+kun+omassa+22"+mustavalkotelsussa+nähtiin+SPR-mainos+niin+pitää+auttaa...Trumpit+pumpit+persut+mvlehdet+ja+potkukelkat.+Sitten+se+oma+järki+mitä+näkee+livenä+vs+mitä+lukee+lehdestä?+
Australiaan+muutin+10v+sitten+ja+ei+hell+mikä+yksi+ainoa+kulttuuriryhmä+oli+ongelma+mantereella+johon+kaikki+ovat+olleet+tervetulleita.....Mikä+se+vois+olla?+Hindut?+Kaikki+tietää+mutta+osa+ei+voi+sanoa+tai+edes+ajatella+:D+Siellä+nuorimies+tutustui+sitten+saksalaisiin,+hollantilaisiin+ja+englantilaisiin...lähes+kaikki+puhui+kotimaasta+kaiholla,+muttei+sen+takia+etteikö+sinne+koneet+lentäis+vaan+koska+se+oli+"pilattu"+maahanmuutolla+ja+taas+yksi+ainoa+kulttuuri+tuli+esiin.+Mikä+se+voi+olla..?!+Nyt+Eurooppa+nauttii+erilaisista+ylläreistä+joissa+"mielenterveysongelmainen"+ajaa+ihmisten+päälle+autolla+tai+ampuu+lentokentällä.+
Imri+Kertez+-+nobelisti+kirjailija+-+totesi+hyvin+muslimien+maahanmuutosta/turvapaikkaoperaatiosta+Eurooppaan+että+sivistyneet+kulttuurit+päättyvät+aina+samalla+tavalla,+niistä+tulee+niin+sivistyneitä+että+ne+eivät+vain+toivota+vihollista+avosylin+vastaan+vaan+myös+palvovat+niitä.+
Imri+oli+viimeisiä+natsien+keskitysleiriltä+selvinneitä+ja+siksi+häntä+ei+ole+huudeltu+niin+aktiivisesti+natsiksi...........edes+Suomessa.
Maailma+on+muutakin+(99,9999999999999%+sesti)+kuin+mitä+suomihöppönen+on+ikinä+nähny+vaikka+Göran+tekis+kebabit,+Allan+on+vaihtari,+A-matkoilla+oli+mukavaa+ja+firmassa+on+Suleb+Intiasta.+Uppoava+laiva+ei+pelasta+muista+eikä+selviä+itse...
Kuhmo kaipaa uutta dnata. Uudelleen äänestykseen
Totuus puhdistaa. Myös #unelmasta voi parantua ja palata normaaliin elämään. Tämä koko "pakolaiskriisi" on ollut puhdasta kusetusta jolla hyväntahtoisilta Suomalaisilta on huijattu miljardeja rahaa. Ongelmat ovat valtavat ja valitettavasti pahin on viedä edessäpäin...Vieläkö SINÄ suostut maksajaksi tähän maanpetokselliseen toimintaan?
SANO EI KANSANVAIHDOLLE! SANO EI KANTAVÄESTÖN RIISTÄMISELLE!
ON AIKA!
Ei kukaan järkevä voi haluta isis-ukkoja ja raiskaajia omaan maahansa, tässä on jotain pahasti mätää ja sen valtaosa kansasta alkaa jo lopultakin tajuta.
Vaatimustaso noilla tunkeutujilla näyttää olevan kuitenkin aivan pohjaton, josta tavallinen vähävarainen kantasuomalainen ei voi uneksiakaan. Mistä ne tuon lakkoilun ovat oppineet, vaikka ovat esim. laittomasti maassa. Ovatko siihen jotkut vinksahtneet suomalaiset syypäitä.