Minä en mene, silloin tee ettöitä kotona. Envoisi kuvitellameneväni kastumaan tai pyryyn tuonne. Onneksi on työ jossa voi valita pivät koska menee paikanpäälle ja koska tekee kotonakäsin töitä.
Lumi ja talvi yleensäkin on aikoja jolloin en pahemmin mene ulos, en voisi kuvitella rämpiväni lumessa hienoine jalkineineni ja vaatteineni. Onneksi mies ajaa auton aina oven eteen jos on pakko mennä ulso talvella. Hän myös putsaa lumet ja lämmittää auton. Yleensä menen kauppakeskuksiin josssa on siäparkit, ettei tarvi olla kylmässä eikä putsata, siihen en ryhdy.
Onneksi tulee kesä jolloin voi mennä hienoine kenkineen ulos eikä kampaus kärsi.
Talvi on ikävää aikaa kaikista suomalaisista, me emme ole talvikansaa. Siitä ollaan kaikki samaa meiltä.
Meillä on suunnitelmissa hankkia espanjasta tai jostain lämpimästä asunto joss aolemme koko kauhean talven, vielä ei ole lytynyt, sittn ryhdyn tekemään töitä joko siellä tai sitten etä töinä sieltä tänne. Rahasta ei ole kiinni voisin jäädä vaikka ooneuvoksetarreksi, mutta olisihan se kivaa thdä jotain, ja uskon että ilman minua moni yritys kaatuisi eikä pärjäisi. Tämä nykyinen työ ainakin mensi konkurssiin samantien jos lähtisin pois. Olen tärkeä firmalle, osaava ja päättävä ja tunnollinen luotettava, kaunis ja ystävällinen, ja upea nainen.
Lumi vaan on ongelma täällä, mutta niinhän se on meille kaikille suomlaisile, oikein jokaisen ihmisen mielikin muuttuu vihaisesksi ja kireeksi aina talvella kun kräsimme kylmästä ja jäästä ja lumesta, mutta onneksi on vaihtoehtoja, etätyö ja kesä tulee pian. Sitten me kaikki ollaan tosi iloisia ja onnellisia.
Menettekö lumisateella koskaan ulos?
yksikaikkienpuolestakert
1
165
Vastaukset
- pitkäniemensairaala
Moi, sinä mielenterveyspotilas, kehottaisin sinua menemään kouluun opettelemaan kirjoitusta ja lukemista.
Kerro terveisiä potilaskavereillesi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta
Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään13512509Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla
"älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen793580Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta
Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,912855Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?351350Martinalta vahva viesti
"Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J2661314Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin
"-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup1431265Jos mies olet oikeasti...?
Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh1121216Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista
Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S121137- 801021
Nautitko riidan haastamisesta?
Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin184913