artikkeli Twitterissä
Moskovalaisessa Ašan hypermarketissa Venäjän lännelle asettamat elintarvikepakotteet jakavat mielipiteitä.
– Syön vain venäläistä ruokaa, eivätkä ranskalaiset juustot kiinnosta. Jotkut tovereistamme ehtivät jo unohtaa oman ruokamme, mutta nyt tuotantoa taas kehitetään, eläkkeellä oleva Galina Vladimirovna sanoo.
Nuorempaa sukupolvea edustava perheenäiti kertoo pakotteiden nostaneen elintarvikkeiden hintoja ja romauttaneen niiden laadun.
– Mieheni toi Suomesta meille kolme kassillista ruokaa. Eniten kaipaan juustoja, sanoo itsensä Ženjaksi esittelevä nainen.
NYT Putini juustoa kauppoihin
juustoajuustoa
1
196
Vastaukset 1
- MaarosvoKansaaRyssät-
Venäjällä on kaikki paskaa paitsi kusi.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo1571460Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.1291170Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset216869- 64782
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus61699- 46665
- 51652
- 52572
- 76566
Martina avaa suhdettaan
IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt187558