VolvoPenta perävetolaite 280

Tuleeko vettä konehuoneeseen,kun koneenirroittaa,veneen ollessa meressä?
4184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Joko sulla on vedessä?

Äänestä

Mielestäni ei pitäsi tulla.Eihän paljeessakaan ole vettä oli siellä moottori tai ei.Tätä ei ole tullut kokeiltua vaikka meillä on tuo sama perävetolaite.

Äänestä

Käsittääkseni pakoputki ja jäähdytysveden otto ovat vedenalla , ne pitää tulpata.

Äänestä

Samaa mieltä a41290xxx nimimerkin kanssa, eli

1) pakoletku irti pakosarjan mutkasta ja tulpataan. Normaalisti tämäkin pystyyn nostettuna riittää mutta tulppaus on hyvä varmistus
2) Raakavesiletku irti raakavesipumpusta ja tulpataan tai nostetaan koholle
3) Lisäksi kannattaa avata vauhtipyörän kotelon alapuolinen kansi ja tarkastaa ettei sinne tihku vettä vetolaitteen vetoakselin välistä ( Jos tihkuu niin stefat ja palje rikki jolloin kun konetta vedetään irti saattavat stefat hajota lopullisesti )

Äänestä

Kommentoi aloitusta


teräsvene kirjoitti:

Tuleeko vettä konehuoneeseen,kun koneenirroittaa,veneen ollessa meressä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu