Vaakauppa konkurssiin

EiOstovoimaa

Metsästäjille sateenkaarikamppeita myynyt firma meni konkurssiin. Ei ole ukkoutuvalla porukalla enää varaa kiihottaviin tamineisiin.

3

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En_tiennyt

      että niiden piti olla kiihoittavia. Me vanhemmat kun ostimme vaatteet ihan metsästyskäyttöön. No nyt joudut ostamaan ne omat "kiihoittavat sateenkaarikamppeesi" jostain muualta. Sori siitä.

      • voi-raukkaa

        1
        Ei ole vielä metsästys vaatteet kiihottanut....liekkö aloittajalla kalastajillekkin jotain hampaankolossa?


    • Sateenkaaripoitsu

      Moikka, Huvimetsästysneuvos!
      Kun me sateenkaaripoitsutkin ikäännytään, niin yhä enemmän käytämme rahhaa vaakaupan kiihottavien huvimetsästystamineiden sijaan Viagraupan ostoon apteekeista.
      Niin kuin hyvin tiedätkin, Viagra on tuonut huvimetsästyslaavupuuhiinkin uutta potkua, ennen vanhaanhan huvimetsästyspuuhamme meni: sisään,ulos,ravistus, mutta Viagraupan aikaan tuo voidaan upata kaksikymmentäkin kertaa ja mahtavia pillereitä nuo Viagrat, kunhan vaan paikat kestää lisääntyneet huvimetsästyspeuhat.
      Oikeat metsästäjäthän ovat jo kymmeniä vuosia naureskelleet tuon vaakaupan huvimetsästystamineille, mutta ei se meitä haittaa, nuo huvimetsästystamineet meitä kyllä aina kiihottavat. Täytyykin ostaa kaapit niitä pullolleen, kun vielä loppuunmyynnistä saa.
      Lopuksi, kerrohan joitakin metkoja neuvostason huvimetsästyslaavupeuhavinkkejä ja tule ne henkilökohtaisesti meille näyttämään, me sateenkaaripoitsut kovin kiihottuneina sinua odotamme.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      117
      10282
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5020
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      2201
    4. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      105
      2058
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      26
      1914
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1591
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1392
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      31
      991
    9. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      24
      983
    10. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      967
    Aihe