Mitä on aikoinaan tehty ULKOISTAMINEN hyödyttänyt kokonaisuudessa , lukuisten lakkojen isoista kustannuksista puhutaan ,TAAS tässäkin selkkauksessa .
Syytä on varmaan päättäjäpuolen jääräpäisyydessäkin . Kukaan ei kyseenalaista tehtyjä päätöksiä ,joskus täysin yksipuolisia .
Sanelupolitiikka ei ole tätä päivää . Valitettavaa että nähdään vain lukuja , kokonaisuus muodostuu kuitenkin useammasta tekijästä , tämä oppi on jäänyt päättäjiltä saamatta.
Onko Finnairin ekonomistit laskenut
valitettavasti
2
136
Vastaukset
- Turvatarkastajat
Menikö Finavia ja Finnair nyt sekaisin?
- mikä_vitun_juntti_siellä
Menes kuule äitinpoika nukkumaan kaljapöhnä poijes ja sitten vasta tulet tänne kertomaan kuka lakkoilee ja miksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1323033- 71590
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2211345Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701191- 441171
- 371041
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381022Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133977- 47954
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36887