Hei kaikki, jotka lähdössä kanssamme Phukettiin Dremlinerilla Tuin matkalle 20.3. klo 15.30. Sovitaan, että kun kone koskettaa Phuketin kenttää, niin kaikki huutaa kanssamme "Kapunkaa Singhaa !!!
Olemme porukka, joka istuu sikaosaston ensimmäisessä rivissä. Meillä on aina ollut tapana huutaa tuo slogan laskeutuessa, joka siis tarkoittaa Kiitos Singha(Thaimaan paras olut).
Muistakaa siis laskeutuessa kaikki huutaa: KAPUNKAA SINGHAA !!!!
Kaikki, jotka lähdössä 20.3. klo 15.30 Phukettiin!
8
317
Vastaukset
- MestarinÄiti
Naiset KAPH KHUN KHAA
ja
miehet KAPH KHUN KHAP
Mukavaa matkaa mestarille ja seurueelle. - kapunkaa_myass
kapunkaa....voi vittu mikä juntti siellä on. Kannattasiko maalainen jäädä kotiin suosiolla???? kapunkaa......
vitun maalaiset kun ei osaa mitään- Voi.olla.jopa.70
"voi vittu mikä juntti siellä on"
Hyvä, että älymystökin esittää fiksuja näkemyksiään. Näin omintakeisiin kommentteihin pystyvän älykkyysosamäärän täytyy olla vähintään 65.
- hölmöläistenhommaa
Onneksi en ole tolla lennolla. Hävettää joidenkin suomalaisten junttius.
Ymmärtäisin jos kiittäisitte vaikka aurinkoa, luontoa yms. Mutta kaljaa.... - MestarinÄiti
Tiukkapipoja ootte.
Mestari heitti vähän huumoria kehiin vastapainona puskarunkkarien päivittäiseen lerpatteluun.
Sitten kun mestari rakastut, niin sano Phom Rak Khun, siitä se alkaa mukava elämä.
Sawasdee Kaph. - MaikkaTarjoaa
Mestari.
Ryhmällesi on varattu ilmainen kierros parasta olutta.
Sano tarjoilijalle tunnussana kapunkaasinghaa. - Innokasmatkaaja
Harmittaa, ettemme pääse lähtemään jäänpoiston kautta.. Mutta lupaan kiljahtaa emännän kanssa premiumista kaikuna jos toteutatte lupaamanne!
- Innokasmatkaaja
Olipa hiljasta laskeutumisen aikana.. taitaa pojat harrastaa vain googlematkailua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1732024
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,821470Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821404Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta111147Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391057Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210983- 41874
- 96844
- 85805
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775