Olen tallentanut omiin kansioihin viestejä. Ja nyt tuli mieleen, että entä jos puhelin hajoaa ja viestini katoavat siinä mukana. Saako niitä viestejä siirrettyä enää niin, että ne kulkevat kortin mukana, eivät puhelimen? Toivottavasti joku tajus ja osais neuvoo mua.
3510i omat kansiot
----
4355
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Itse hankin joskus 3510i käytettynä, kalenteri oli täynnä edellisen käyttäjän merkintöjä.
Ei kannata ostaa kuin huollettuja puhelimia joissa on myö ohjelmat päivitetty. sillon ne muistitkin on tyhjiä.
Sama vika on sillon, ku puhelin on huollossa ja välillä on varakone, nii ei saa jättää numeroita sinne.
Mulla oli ennen toi 3510i -puhelinmalli, nykyään pidän 3220:aa, mutta kyllä mun muistaakseni viestejä pysty siirtää kortille. Laita ne sinne "saapuneet viestit" -kansioon. Jos puhelin hajoaa, niin viestit säilyy kortilla. Mutta en tiedä että säilyykö ne kortilla jos ne on muussa kansiossa. Mulla ainakin säily saapuneet viestit kortilla kun vaihdoin puhelinta.
Kyllähän ne siirtyy mukana, jos viestit on saapuneet kansiossa. Mutta kun olen siirtänyt ne sieltä omiin kansioihin ja en saa niitä siirrettyä enää sinne saapuneet kansioon :(