Jurot äänekoskelaiset naurattavat

Ota nämä sitten samaan bussiin, riittääkö jokaiselle 2 penkkiriviä?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201703192200087910_uu.shtml
7363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat
  • Muualla syntyneet sekoittavat Kuopion ja Äänekosken ja luulevat että tiällä on Iänekoskelaisia. Minun mielestä alkuperäiset teällä on Eänekoskelaisia.

    Äänestä

Hyvä että naurattaa, pittäähän sitä elämässä huumoria olla! Siinä meille profiloitumisehdotus, kaupunki asutettu juroilla perisuomalaisilla kansalaisilla, aitoa meininkiä! Miksi introverttius nähdään useimmiten niin negatiivisena asiana? Ei kaikki tarvitse tapahtuma-aukioita massatapahtumineen ollakseen onnellisia. Mikähän tilanne lööpiksi nousseen kuvan taustalla oikeasti oli, tuskin kuitenkaan kyseessä ihan normaali bussinodotustilanne.

Äänestä
  • On tuo varmaan ihan tosi tilanne. Itse odotan toisinaan nelostiellä Onnibussia ja samanlaista on, suurin osa tuijottaa puhelintaan, ei tervehditä. Kävin myös äskettäin yhdessä virastossa ja sielläkin kaksi muuta aikuista tuijotti puhelinta eikä kukaan tevehtinyt toisiaan. Virkailija sanoi hei tai moi.

    Äänestä

  • Helsingissähän sitä kaikki tervehtivät toisiaan ja metrossa sekä raitiovaunussa on niin kova puheen pulina ettei tahdo ajatuksiaan kuulla.
    :D

    Äänestä

  • Kuka tässä hesaa on kehunutkaan ,,oliko lukemisen ymmärtämisessä vikaa ? Oli vain kannanotto kyseiseen lehtiartikkeliin ,junttila mikä junttila ei se siitä miksikään muutu .

    Äänestä

Olen elämäni aikana asunut eri paikkakunnilla, pienilläkin, eri puolella Suomea. Kyllä pitää sanoa että ei ne ihmiset ole sen kummoisempia muuallakaan ja joka paikkakunnalta löytyy kyllä höpöttäjää ja jurompaa kansaa. Olkoon jokainen oma itsensä, mitä sitä pingottamaan. Ei mua kovin paljon innosta taas sellainen etelänmaalainen iholle tunkeminenkaan. Oma rako pitää olla. Mutta avoimena ihmisenä kyllä tykkään jutella. Kaikki eivät, eikä ole pakko.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bussikuski17 kirjoitti:

Ota nämä sitten samaan bussiin, riittääkö jokaiselle 2 penkkiriviä?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201703192200087910_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu