koulusiivous

gigooös

onko täällä ketään joilla oli kohteena koulu, jossa tekstiililattiat. ois kiva kuulla kokemuksia, mitä se käytännössä tarkoittaa, millaista on siivous. meille on tulossa tallainen.

3

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siistiä

      Tekstiililattiat imuroidaan päivittäin ( aika paljon tulee tekstiilipölyä ) Pestään tarpeen vaatiessa, mutta kannattaa muistaa, että edes pesulla ei saa ikinä kaikkea pois. Todella typerä lattiamateriaali. Varmaan halvimpia lattiamateriaaleja mitä on olemassa. Ajan kuluessa matto myös kuluu ja sitten se lattia vasta kamalan näköinen onkin.

    • Sirkkusiivooja

      Komppaan edellistä, todella typerä materiaali. Meillä sovittiin, etteivät askartele ko. luokassa ja muutenkin yrittävät olla aika siististi. No ei kuukautta mennyt, kun jo oli hileet, langat ja silput pitkin lattiaa. Siinä sitä sitten hinkutellaan imurilla päivästä toiseen maailman suurin sarvi otsassa. Ja voi sitä riemua, jos joskus luokka on ollut koko päivän käyttämättä. Se kertoo jo aika paljon.

    • Fjlnvvj

      Just niin, kyllä tässä ei riemun kiljahduksilla tätä odotella. Niska ja hartia vaivat on kaikilla, just tuota imurointia mietitäänkin kauhulla. Moppaaminen lifeline materiaalilla on aivan ihanaa, moppi liukuu kuin unelma. Meidän koulun viereen on tulossa uusi koulu, jonne tulee tekstiililattiat. Järjenköyhää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2484
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      35
      2264
    3. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      26
      1995
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      89
      1810
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      308
      1630
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1456
    7. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      25
      1391
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      71
      1246
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1058
    10. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      11
      1043
    Aihe