Moneen kertaan tuomittu kouvolalainen epäiltynä

Keskusrikospoliisi KRP on saanut päätökseen laajan huumejutun esitutkinnan.

Jutun pääepäilty on 34-vuotias kouvolalainen mies, joka on aiemmin saanut useita vankilatuomioita huumausainerikoksista.

Poliisi takavarikoi viime lokakuussa Kouvolassa 27 kiloa vahvaa amfetamiinia sekä 35 kiloa marihuanaa. Aineiden katukauppa-arvo on poliisin arvion mukaan ainakin 1,5 miljoonaa euroa.

-  Amfetamiini oli 77-prosenttista eli hyvin vahvaa. Yleensä kadulla myydään noin 25-prosenttista amfetamiinia, kertoo rikoskomisario Hannu Jämsä KRP:stä.

Jutussa on yhdeksän epäiltyä, joista seitsemän on edelleen vangittuina. Epäillyistä kuusi on Suomen, kaksi Kroatian sekä yksi Hollannin kansalaisia.

Kukas tää on ?
263518
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Onx united protheroid vai joku muu livijengi? Olis hyvä tietää nimi

Äänestä
  • Kerron heti kun opettelet kirjoittamaan suomea.

    Äänestä

Ilmankos noita narkkareita on enemmän kuin koskaan ennen. Kuusaan kirjastossa myyvät kovaan ääneen huumehia ja huutelevat ihmisille.

Äänestä
  • Milloin kirjaston sisällä on myyty huumeita? Huusivatko ihmisille: "Ostakaa huumeita!"? Mistä tiedät että oli narkkareita? Mistä tiedät että myivät huumeita?

    Äänestä

  • Keksin päästä että myyvät...Eikun ehkä mulla on korvat päässä! Huomaa et kuusaavoikkaa akselilta kun aivot pelaa.

    Äänestä

Joko nimi on ylilaudassa, en löytänyt?

Äänestä

Joko tiietään? MV Lehdessä ei ollut sanaakaan, kummallista.

Kekkä tietää kuka kaveri on kyseessä?

Äänestä

Tosiaan MV lehti vaikenee?

Äänestä
  • Niinpä ei ole mitää sielä

    Äänestä

kummallista, ei ole MV lehdessä, tsekkaan vielä ylilaudan jos nimi löytyisi

Äänestä

Ei tiietä mutta Cannonball joutuu poseen, buahahahahahahha prosentti-pellet poseen

http://www.ksml.fi/kotimaa/Poliisi-löysi-laajoissa-Cannonball-ratsioissa-aseita-huumeita-ja-varastettua-tavaraa/952650#comments

Äänestä

Joko nimi tiietään, MV lehti vaikenee

Äänestä
  • Tiedetään yleisesti mutta ei voi julkaista kun Suomessa rikollisilla on niin vitun hyvät oikeudet muttei mitään velvollisuuksia.

    Äänestä

Joko on ylilaudassa linkkiä nimeen ja kuvaan ???

Äänestä

En tiedä minäkään en ole löytänyt tuon rikollisen nimeä tai kuvaa mistään.

Äänestä
  • hyvä ku tulit kertomaan ettet ole löytänyt nimeä ja kuvaa mistään. kiitos vitun kusipää. eti lisää ja tuu kertomaan sama uudestaan.

    Äänestä

  • Eti ite, on tärkeää löytää tuon sontaläjän nimi ja kuva et voi sit levittää ne kaikkialle

    Äänestä

  • Ootpenaalintylsinkynä kirjoitti:

    Eti ite, on tärkeää löytää tuon sontaläjän nimi ja kuva et voi sit levittää ne kaikkialle

    Miksi pitäis levittää tälläsiä tietoja? Maailma ei muutu tiedosta. Sä vaan saat tekemistä kun saat levittää.

    Kirjotelkaa lisää epätietoisuudestanne. On tärkeä tietää kun ette tiedä. Toistakaa samaa kysymystä ja vastatkaa kertomalla ettette tiedä, niin saadaan arvokasta sisältöä suoli24:een.

    Äänestä

Varmaan joku yhteiskunnan elätti. Tai onkin, koska hänen aiheuttamiin haittoihin menee yhteiskunnan varoja. Nyt loisimaan linnaan veronmaksajien rahoilla.

Äänestä
  • Suomessa on virkamiehiä eniten asukaslukuun suhteutettuna. Jokainen virkamies on koulutettu verorahoilla, palkka maksetaan verorahoilla ja virkamiehen eläke maksetaan työssäkäyvien eläkemaksuilla. Rikolliset eivät kuormita yhteiskuntaa yhtä paljon kuin virkamies-armeijat.

    Äänestä

Nyt tiedän nimen, Kaveri on kuohittava ja teurastettava

Äänestä
  • Et tiiä kun minäkään en tiiä vaikka oon ettiny koko netin läpi.
    Ilmotan sitte ku tiiän enemmin.

    Äänestä

vai vieläkään ette tiedä.. ettepä te sillä tiedolla mitään kyllä tekisikään. varttukaa oikeuden päätöstä. kuohittavana tuskin kyllä on. ainakin pitää olla isompi lössi mukana jos meinaa jotain sille kaverille mahtaa.. voi tulla nenästä muuten kipeä. ikävää että lipsahti taas kaidalle tielle kun näytti jo menevän hyvin.

Äänestä

helpon rahan houkutus on vaan toisille ihmisille liian kova. itsekuri ei anna myöten hakea sosiaaliavustuksia ja töitäkään ei järkevällä palkalla löydy niin jotain on tehtävä. missään tapauksessa en kuitenkaan puollustele tekoa. huumeet myrkyttävät nuorison ja tulee uusia ongelmatapauksia ja oravanpyörä jatkuu ja kiihtyy. omaisten takia pyytäisin kuitenkin että vaikka saatte henkilön nimen joskus tietoonne ette kirjoittelisi tänne kaikkea paskaa mitä sylki suuhun tuo. tarpeeksi häpeää sukulaisille muutenkin ja ihmisille ketkä eivät ole kyseisen henkilön kansa olleet missään tekemisissä joutuvat turhaan kärsimään. ihmiset jotka eivät ole tekoon voineet vaikuttaa eivät minusta ansaitse häpeää ja vittuilua.

Äänestä

Voikkaan isot, treenatut, leveäselkäiset ja raskaasti tatuoidut linnankundit taas käärineet rahat ja juoksuttaneet tyhmiä muuleja suoraan kivensisään.

Äänestä

ton kaltaiset runkkarit pitäisi viedä saunantaakse kuka tollaista kissanpaskaa myy

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kyselyttäjä kirjoitti:

Keskusrikospoliisi KRP on saanut päätökseen laajan huumejutun esitutkinnan.

Jutun pääepäilty on 34-vuotias kouvolalainen mies, joka on aiemmin saanut useita vankilatuomioita huumausainerikoksista.

Poliisi takavarikoi viime lokakuussa Kouvolassa 27 kiloa vahvaa amfetamiinia sekä 35 kiloa marihuanaa. Aineiden katukauppa-arvo on poliisin arvion mukaan ainakin 1,5 miljoonaa euroa.

-  Amfetamiini oli 77-prosenttista eli hyvin vahvaa. Yleensä kadulla myydään noin 25-prosenttista amfetamiinia, kertoo rikoskomisario Hannu Jämsä KRP:stä.

Jutussa on yhdeksän epäiltyä, joista seitsemän on edelleen vangittuina. Epäillyistä kuusi on Suomen, kaksi Kroatian sekä yksi Hollannin kansalaisia.

Kukas tää on ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu