Jos olisin nyt kutsuntaikäinen en taatusti suorittaisi asepalvelusta sillä Suomi joutuisi vain USA:n haluamaan tarpeettomaan sotaan. Suomen natohenkinen puolustuslaitos on vahingoksi maalle.
Vastaukset 13
- hiljaaryssä
Ethän sinä Venäläisenä edes pääse Suomen armeijaan, joten olisit hiljaa!
- outoa.menoa
Miksi tosiasiat tunnistavia ryssitellään?
- hiljaaryssä
Tosiasiat näyttävät niin erilaisilta sieltä Venäjän suunnalta... kannattaa varmaan kysyä mitä mieltä Putin on milloinkin, ettei vaan tule komennusta Siperiaan tai 7,62mm lyijynappia niskan puolelle!
- vgews
Minä menisin edelleen suorittamaan varusmiespalveluksen, aikoinaan koin varusmiespalveluksen liian lyhyeksi, olisin halunnut ryynätä kauemmin metsässä.
- Vetehinen-69
Olis mukavaa käydä katsomassa !
- Eu-ies
Ei minunkaan tee mieli puolustaa mädännäisyyttä joka täällä lännessä ja Suomessakin vallitsee. Puolustaisin itsenäistä maata vaikka Venäjää vastaan mutta Suomi ei ole itsenäinen nyt tälläkään hetkellä. Ei toisinsanoen enää ole arvoja joita puolustaisi. Hyvät kristilliset perinteiset kantavat arvot on heitetty roskakoriin. Antakaa ne arvot takaisin niin on jotain puolustettavaa. Sanotaan että Venäjällä jotkut arvot on vielä kohdallaan. Siellä mies on mies ja nainen on nainen. He eivät ole vain joku olento. Tätä sontaa suvakkifemakot, vihervasurit meille syöttää ja valitettavasti ovat saaneet suuren osan kansaa mukaan. Media ja eliitti valtiokoneistoneen on myyty jo aikoja sitten tälle mädätykselle. Alkaa tuntua jo ihan samalta vaikka Venäjän nielisi tämän islamisoituvan maamme, ei kiinnosta. Tosin ikää on jo sen verran että ei ensimmäisenä tarvitse lähteä sotaan, jos sittenkään.
- iku.vuonna83
Oliko öbiksessä "vetehinen"-niminen kasarmi?
Ainakin oli iku-turso.- Anonyymi
Kyllä oli.,olin siinä 1971.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllä oli.,olin siinä 1971.
1971 komp.päällikkö Antero Nykänen
- Anonyymi
Olihan siellä Vetehinen. Minä olin -83 tammikuun saapumiserä, komppanian päällikkö oli yliluutnantti Joutsen.
- Anonyymi
Onneksi et ole kutsuntaikäinen, eikä niitä 12-vuotiaille järjestetäkkään.
- Anonyymi
Samoin.
- Anonyymi
Minä en epäröisi yhtään jos nyt olisin kutsuntaikäinen, tosin koulutushaaran valitsisin toisin.
Vaikka täällä välillä sontaa kirjoitankim niin silti olen viimeisen päälle isänmaallinen, en kuitenkaan kiihko-sellainen mutta normaalilla tavalla isänmaallinen enkä pettäisi sotilasvalaani missään tapauksessa vaikka henki menisi
Järjen käyttö kuitenkin sallittu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791692
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109893En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58745Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo96653Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset207644- 133618
- 48566
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50548- 37546
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15520