Tuli taas Saloon lisää pakolaisia tai mitä lie ovat. Salolla tuntuu rahaa olevan kun näille yhteiskunnan eläteille tuntuu rahaa löytyvän. Kaikesta hyödyllisestä kyllä leikellään. En kyllä noita sontiasia tänne kylille enää ensimmäistäkään halua. Niitähän jo vilisee Olikkalassakin koko ajan. Kolme kertaa viikossa käyn salilla ja aina aamutuimaan siinä salen kulmalla norkoilevat.
Lisää elätettäviä
liika_on_liikaa
10199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Koeta persu rauhoittua vaan, kyllä se siitä.
En ole kyllä persu enkä haluis ollakkaan.
Mahtavaa! Olenkin kaivannut uusia etnisiä ravintoloita Saloon ja muutenkin kansainvälistä meininkiä monen Nokia vuoden jälkeen.
Salo says welcome!
Ongelma tulee silmille kaikille. Hitaasti ja varmasti.
Siinä on turha sitten ruikuttaa, kun poliisi ei ehtinyt paikalle.
Näin se käy kaikkialla.
Tännehän ne sopii ku nyrkki silmään,työttömien,juoppojen ja narkkien sekaan
Oikeiston kylvämää satoa, varsinkin Kokoomuksen, toki saamme kiittää myös muidenkin puolueiden oikealla olevaa väkeä, joita on ollut ja on niin muissakin hallituspuolueissa, kuin myös oppositiopuolueissa.
Minä muslimi saada 1700 euro kuussa. Kiito sinä Soomi poika ja soomi tyttö. Kiito minä saada limainen raha. Sitten minä etsiä kaunis nainen ja anta kaunis pusu. Tukka hyvin ja merkki vaate. Sinä maksa kaikki.
Salon ei pitäisi ottaa yhtään pakolaista enää. He ovat turvallisuusriski, jota eivät poliitikot ymmärrä. On vain ajan kysymys, milloin tulee tapahtumaan samoja asioita kuin Tukholmassa. Pakolaisten telttaleiri rautatieasemalta on purettava, Miksi oma kansa on unohdettu?
Tätähän minakin sanonut, mutta suvakit tyrmää heti, hulluja kun ovat.
Saatko jotain tyydytystä näistä sovinistisista ja rasistisista kirjoituksistasi?
Mitähän olet jäänyt lapsena paitsi?