KuntaVaalit.Nakkila.

Ketä äänstät Nakkilan valtuustoon?
Minä kannatan nyt Nukkuvien puoluetta.
17782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Onko Nakkilan valtuustoon ehdolla Persuja?
Lupaan etten Persuja äänestä.Kerrankin lupaus joka on helppo pitää.

2Äänestä
  • Tällä kertaa persuilla on parhaat ehdokkaat. Äänestän siis heitä

    Äänestä

valtakunnan tasolla persut on perseestä.kunnallistasolla nakkilassa eivät.ainakin ne ei kävele leuka pystyssä niinkuin kokkarit.persut pitää kyläkoulujen puolia,eikä päästä lapsia homeiseen pakkalaan.

Äänestä

Nakkilan Nukkuvat suurin puolue Nakkilassa.

2Äänestä

Vepsäläinen valtuustoon.

2Äänestä

Persulle.
Pienimmän haitan vuoksi.
Saattavat olla tavallisen ihmisen kannalta paras vaihtoehto.
Josvertaa nappivarkaita huoripukkeja ja mokutuskiimaisia sosdemloja kokomustia ja lessun johtamia navettapopulisteja on persut ainoa oikeansuuntainen vaihtoehto.Sieltä nuoremmasta päästä valiten.
Vasureista ei kannata puhuakaan...tunkkainen menneisyyden haamu,joutava ja tarpeeton kuin vuotava peräpukama.

Siksi.

Äänestä

Liitetäänkö Nakkila yhteen Pori/Ulvilan kanssa ?
Vai olisiko parempi vaihtoehto Harjavalta/Kokemäki?

Äänestä

Äänestä KD-ehdokasta.

1Äänestä
  • KD-jytky nyt tulossa Nakkilaan.

    Äänestä

En noin niinkuin valtakunnan tasolla välttämättä ole innoissani persujen touhuista,mutta oman kylän kohdalla kyllä on pakko antaa ääni persuille.
Ja kuten edellä:pienemmän haitan vuoksi. Siellä tuntuu muutenkin olevan ihan ihmisiä ehdokkaana,eikä pelkästään nuoleskelevia joojoo-ehdokkaita.

Äänestä

Persuja. Kuten eräs kommentoija jo sanoi, kunnallistasolla persut täällä ovat ihmisiä ihmisille ja aidosti asiansa takana. Siispä persut ja naispuolinen ehdokas.

Äänestä

Sulonen Carita valtuustoon.Äänestä 71.
-Huolenpitoa huomennakin-Keskusta-

1Äänestä

Huolenpitoa huomennakin-Keskusta
Mulla on huolehtimisen kuppi jo yli äyräiden. Äänestäjien halveksuntaa, etteivät ne muka osaisi asioitaan hoitaa. Seuraavaksi ne haluaa lopettaa itsenäisen ajattelun.

Äänestä

Nakkilasta löytyy yli 60 idioottia jotka äänestivä sallista......huh huh...

Äänestä
  • Yli 60 idioottia jotka äänestivät Sallista ja toisaalta 64 idioottia jotka äänestivät Nakkilan kierointa miestä

    Äänestä

Me kepulit hoidimme homman, taas.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sleepy-Sleeper kirjoitti:

Ketä äänstät Nakkilan valtuustoon?
Minä kannatan nyt Nukkuvien puoluetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu