Voiko ne Wanha-tv vakoilijat vakoilla myös putkiradion virityssilmän kautta
Wanha-tv vakoilu ja putkiradiot
erittäin_huolestunut
10186
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
laitappa sormi *naaliin ja maista miltä maistuu, jos pidät mausta osta putkiradio
Illalla kokeilin, ostin heti putkiradion!
Miksei digi-tv enään lähetä sitten kauhistuttavaa tähtisadetta jota tuijottelemalla sai kokea kauhun hetkiä elokuvissa.Ei taida kaitafilmit räpsytyskään sanoa enään mitään nuorille vaikka tehokeinona edelleen käytetään.
Miksi aina kaikki pitää muuttuuaaaa! Voi luoja ota jo minut pois täältääää!
Enemmän olen huolissani netin vakoilusta kuin tv:stä tai radiosta. Harkitse kahteen kertaan, mitä kirjoitat SUomi24-palstalla...! Vakoilusta puhen ollen, Virta ja nettipiuhat pois tv:stä ja televisiota, kun et katso! Minulla on televisiossa myös analoginen kanavanvalitsija, saan lumisateen näkyviin. Tosin eilen en tarvinnut siihen televisiota, ikkunasta näkyi tarpeeksi.
Joo otan molemmista piuhat pois, niin tv:stä kuin myös televisiosta!
Mulla oli aikoinaan sellainen MoComa käsiradiopuhelin, jossa lähetettäessä puhuttiin siihen, mistä kuulin kaverin äänen. Siinä siis kovapuhuja toimi myös mikrovonina.
Onko tuo meidän Sony KHZ 3699 voinut toimia samalla lailla, mikäli jokin CIA:n urkkija kuunteli, kun arvostelin ääneen vaimolleni sen Trumpin temppuiluja ja kun olen näyttänyt ja naureskellut tuttaville sellaisia värivalokuvia, joissa sen Trumpin vaimo makaa nakuna lentokoneessa.
Ainakin siellä kaivopuistossa näyttää lähetystön katolla olevan anteneja.
Ei olisi kivaa joutua CIA:n listoille
Helsingissä meni monta vuotta sitten jokin suljettu oikeuskäsittely kaikkien poliisien kuultavaksi ihan tavallisesta radiosta. Jokin kaiutinjärjestelmä toimikin vahingossa oikeuden tiloissa lähettimenä ja poliisiasema oli lähellä. Siitä nousi melkoinen skandaali kun se oikeuskäsittely radioitiin tällä tavalla.
Meillä on veskissä sellainen mulkosilmäinen kenno siinä, missä yleensä on katkaisin.
Kun aivastan, yskin tai kolistelen vaatepuita eteisessä, niin sinne veskiin syttyy valo. Ainaski se mulkosilä salakuuntelee.
Niin mut Wakoilijankin pitää käydä joskus veskissä