Vanhemmuuteen kyvytön roskasakki

Miksi vanhemmuuteen kyvytön roskasakki tekee kakaroita, jotka kuitenkin jäävät yhteiskunnan hoidettavaksi? Miksi ko. roskasakkia ei steriloida heti teini-iässä, jolloin lopputulos on nähtävissä? Lastensuojelu ylikuormittuu ja kustannukset räjähtävät käsiin holtittoman roskasakin lisääntyessä.
6339
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mikä on roskasakkia?

Äänestä

Avaaja tarkoittanee narkkareita ja muita lääkkeiden/päihteiden käyttäjiä, rikollisia yms. tai jopa keskimääräistä heikompilahjaisia, jotka eivät kykene ajattelemaan tarpeeksi vastuuntuntoisesti?

Tällaiseen rodunjalostukseen tarvittaisiin uutta Aatua ja sellaistahan ei kukaan halua.

Kouluilla, nuorisotyöllä, yms. virkakasvattajilla olisi iso rooli niiden vanhempien lapsilla, joilta kasvatus on syystä tai toisesta hukassa.

Yksi vaihtoehto on, että lapsilisät lopetetaan ja säästyneet rahat budjetoidaan sinne missä sitä tarvitaan, vaikka sinne lastensuojeluun/perhetyöhön.

Äänestä

Miksi viranomaiseksi kyvytön roskasakki tekee lapsista isättömiä vieraannuttaessaan, manipuloidessaan lapset omasta isästään ja suvustaan perättömin lausumin, selvityksin mm. tuomioistuimessa yhteistyössä "äidin" kanssa, jotka jäävät siten perusteettomasti yhteiskunnan hoidettavaksi? Miksi ko. roskasakkia, "viranomaisia" ja
vieraannuttaja "äitejä" ei steriloida heti teini-iässä, jolloin lopputulos on nähtävissä? Oikeuslaitos ylikuormittuu ja valehteleva "lasten" suojelu kun kustannukset räjähtävät käsiin holtittoman "lastensuojelu" roskasakin lisääntyessä.

Äänestä
  • Viranomaisisät ja -äidit pystyvät kasvattamaan lapsensa ilman yhteiskunnan tukea, heillä on työ-, koulutus-, päihteettömyystaustaa. Myös ehjät kodit ja sitä jaksamista, mitä omien lastensa kasvattamisesssa tarvitaan. Kaikkea sitä, mitä sinulla ei ole.

    Äänestä

Koska jokaisen esivanhemmista löytyy joku joka on ollut kuvailemaasi roskasakkiin kuuluva, myös sinä ;)
Niin en mä nyt oikein ole varma onko tuohon perusteita. Jos, niin koko ihmiskunta sterilisoida. Mihin ihmistä lopulta edes tarvitaan? Maailma pyörii ilman meitäkin.

;)

Äänestä
  • Maapallolla on vallan liikaa ihmisiä, sodat ja nälänhätä nyt hiukan verottaa ihmisiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


SeisRoskasakille kirjoitti:

Miksi vanhemmuuteen kyvytön roskasakki tekee kakaroita, jotka kuitenkin jäävät yhteiskunnan hoidettavaksi? Miksi ko. roskasakkia ei steriloida heti teini-iässä, jolloin lopputulos on nähtävissä? Lastensuojelu ylikuormittuu ja kustannukset räjähtävät käsiin holtittoman roskasakin lisääntyessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu