mulla on huawei p8 lite mutta YouTube ei toimi.. nettiyhteys itse toimii ihan hyvin mutta kun menen youtubeen ja alan katsoa jotain videota niin se video on vain musta ja siinä pyörii se latausjuttu... mitä kokeilisin?
miksi youtube ei toimi
videoongelma
1513650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Lainaten youtuben omia ohjeita:
Käynnistä YouTube-sovellus uudelleen.
Käynnistä laite uudelleen.
Katkaise mobiilidatayhteys ja muodosta se uudelleen.
Tyhjennä YouTube-sovelluksen välimuisti. (Asetukset --> sovellukset --> youtube --> pakota lopetus)
Poista YouTube-sovelluksen asennus ja asenna se uudelleen.
Päivitä YouTube-sovellus uusimpaan versioon.
Päivitä Android-käyttöjärjestelmä uusimpaan versioon.
Eikö se uusin YouTube oo maksullinen? En päivitä sitä pilaavat hyvän sovelluksen. 🤡
Youtube premium makaa 4.00
Ennen youtube toimi huawei kännykässäni täysin mutta nyt ei,tulee vain että linkin lataus ei onnistu.
Missä vika
Näyttää siltä, että youtube myös jättää esittämättä esim. Scifi lyhytelokuvia... Sensuuriako
?
Oletko jo buutannut laitteesi ja uudelleenasentanut sovelluksen? Vika voi olla myös nettiyhteydessä. (Esimerkiksi jotkin julkiset wlan-yhteydet blokkaavat jotkin palvelut)
Youtube ei toimi pöytäkoneella. Yrittää mytdä Premiumia. Väittää ettei ole yhteyttä verkkoon. Muilla ohjelmilla on. Mitä voi tehdä.
Et vaan osaa....
En saa ääntä, vaikka Sonyssä toimi hyvin. Huavei Honorissa ei, mistä johtuu.??
Nyt on maailmanlaajuinen ongelma, Twitterissä trendaa. Eli ei ole kenenkään wifistä kiinni.
Ei ollut vuonna 2018:D
En tiiä yhtään mulla on sama ongelma
Nyt on jotenkin jännä häikkä kun ei näy esimerkiksi tilatut kanavat vasemmalla laidalla kuten tavallisesti. Eikä muitakaan juttuja mitä siellä yleensä näkyy. Eikä asetuksiinkaan ole mahdollista päästä. Kokeilin sekä sisään- että uloskirjautuneena. Mistähän voisi johtua? Edellisellä kerralla ei tänään tämmöstä ollut. Tilistäni ei ilmeisesti voi johtua kun uloskirjautuneenakin on tosiaan tämmöstä häikkää. Ja nettiyhteyskin toimii kuten normaalisti. Jännä tuo JuuTupe, eli SinäRuutu!
Ei pidäkään näkyä..
Kokeilin tietokoneella eikä näkynyt. Ja kun klikkasin omaa "roviilikuvaa" mistä aukeaa asetukset niin latasi vain. Tiedä sitten mikä vaiva yöllä oli. Nyt kuitenkin toimii ihan normaalisti! Ihme vaivoja näköjään SinäRuudullakin! 😅