Millaista vankilassa?

Millaistavankilassa

Hei!
Saatan ehkä joskus joutua/päästä vankilaan ja vaikkei näin olisi niin silti kiinnostaa.....
Eli:Saavatko nais ja miesvangit Suomessa tavata toisiaan vankiloissa? Kun miehille ja naisille on vissiin eri vankilat,tai ainakin eri osastot vankiloissa?

Ja jos vankilassa on paha olo vaikka ahdistaa tai pelottaa,niin saako sieltä aina jotain apua? Esim. keskustelutukea? Mitä asioita vankilassa tehdään? Mitkä asiat ovat vapaaehtoisia,mitkä pakollisia? Onko vankien luona kokoajan henkilökuntaa paikalla?

5

607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kaikenlaisiasitä

      Kaikenlaisia :D "saatan PÄÄSTÄ vankilaan". Vankilaan joudutaan, ei päästä. Ei, miehet ja naiset eivät ole yhdessä. ja ei, ei ole koko ajan sinulle mitään keskusteluapua ja terapiaa tarjolla. yksin istuisit sellissäsi.

      Vaan enpä usko, että sinun kaltaisestasi reppanasta olisi koskaan tekemään mitään, mistä päädytään vankilaan, sinne kun ei nykyään kovin helposti jouduta. Ihmetyttää, että näitä vankilaelämän romantisoijia riittää loputtomiin, vaikka todellisuudessa vankilassa olo on ihan helvetin tylsää ja pitkästyttävää, hukkaan heitettyä elämää jokainen päivä.

    • AhkeraPoika

      Onko vankilassa kaikkien osallistuttava työntekoon?

    • umsul

      Jos nyt niin hyvä tuuri kävisi,että sinut valittaisiin vangiksi vaikkapa oikein vankilaan,niin mikäpä siellä olisi köllötellä täydellä ylöspidolla.Myös täydellinen terveydenhoito virikkeineen sisältyy samaan lomailuun,kuin myös seitsemän neitsyttä antamaan keskustelutukea.Onnea vain yrityksillesi päästä nauttimaan luksuslomaa.

    • kannattaaa

      herätys 6 ja aamiainen.7töihin tai makoiluu.11 lounas,töihin tai makoiluu.16 päivällinen,kopit auki kuuteen.kerkee tehdä iltapalaa koppievääks.18.00-06.00vapaata toimintaa sellissä,tv,suihku,parranajo,kirjeiden kirjottelu rutinalappujen rustailu,runkkailu ja itsesäälissä rypeminen.viikonloppu:aamiainen8, lounas14.00kopit auki 16.00asti.jos ahdistaa kyllä tippaiitulta ryynejä saa ja psykan kanssa voi jutella kertaviikkoon.suosittelen jos vapaus ahdistaa,siellä mukavaa ohjattua toimintaa.

    • jerzus

      suomeenkin pitäs ottaa mallia venäjältä vankila kulttuurista,kyllä täällä liikaa hyysätään.jokka sinne on joutunu niin se on sit lusittava,eikä narista,ei se mikään hyvinvintilaitos oo.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      320
      1214
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1019
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 71
      764
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    9. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    10. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    Aihe