Taas Saraa viedään, nyt Tallinnaan. On neito matkustellut viimeiset neljä kuukautta, missä työnteko? Roope ahertaa ja keikkailee, eiköhän ole vähän outoa, että toinen vaan reissaa ja toinen ahkeroi.
Kyllä oli Roope vähän yksinäisen näköinen Jussi-gaalassa. Liekö ryppy tullut rakkauteen?
Kyllä oli Roope vähän yksinäisen näköinen Jussi-gaalassa. Liekö ryppy tullut rakkauteen?
Vastaukset 25
Vanhimmat
Eikö se nyt jo ole tällä viikolla selvinnyt millä nämä b-julkut elämäntyylinsä rahoittavat? Roope on niin ressukka ja rikkinäisen äitisuhteen uhri, ettei osaa lähteä vaikka siippa touhuaisi mitä.
Taitaa tyrkkyjulkkisparin villi huuma viilentyä. Siepillä on omat menonsa, sen ymmärtää, ei se ehdi turhakkeen kanssa hengailla.
"Elämme kovia aikoja, Ropeteus lapaseni"... vai miten se nyt oli?
Onko Sieppi tienaamassa ? Sitähän nää B- luokan "kaunottaret" tuolla ulkomailla tekee. Sitten esitellään merkkituotteita lehtien palstoilla. Niitä, jotka on kovalla työllä ansaittu.... Näin se homma etenee.
Vaikka ei ole penaalin terävin kynä, voi silti osata ottaa suuhunsa anaalin paksuimman kynän? Sitäkö meinaat?
Sara Sieppi ei ole osannut sopeutua pääkaupungin elämänmenoon, touhottaa edelleen kuin mikäkin teinityttö. Ei vastuuta mistään. Snäpissä jo puolen päivän maissa shamppanjat Sabinan kanssa reisssun päällä tietysti, mikähän on tilanne tyttösillä iltaan/yöhön tultaessa.
En olis Roopena kovin ylpeä avokistaan, ei hyvä!
Musta tuntuu, että Roope kyllästyy tuohon tyhjäpää lemmiikkiinsä aika nopeasti. Roope on ihan fiksu kaveri, mutta Saran suusta varmaan harvoin kuulee järkevää puhetta. On niin itseään täynnä, suu virneessä vaan vouhottaa, ei maailman murheet tätä tyrkkyä heiluta!
Roope, ansaitset fiksumman kumppanin. Teet paljon töitä ja keikkoja, vastapainoksi jotain muuta kuin siivelläeläjän...
rankka juhliminen ja jatkuva lomailu on kuin työtä. sitä millä nää reissut rahoitetaan voi vaan arvailla.
sieppi pääsi misuksi väärän puun takaa. pia lamgerg heitti misukruunun nurkaan. häntä mollattiin kun oli susirajan missi. epäiltiin osaako kieliä, vaikka oli yo tutkinto takana.
piia lähti jenkkeihin. eikä ole tullu maitojunalla takasin, kuten monet jenkkilää vallottamaan lähteneet tyrkyt.
HEH, HEH ne juhlivat ja matkustelevat, joilla on siihen rahnaa.
Millaiset velat Roopelle jääkään lopulta tuon saran vuoksi. Sarahan ei itse tienaa mitään mistään, verotietojen perusteella kaupan kassalla pääsee parempiin rahoihin.
Meinaakko että Roope ottaa lainaa ja maksaa Saran matkat?
Oletkos koskaan kuullut Sugar Daddystä?
Ei ole Däni, vaikka yleensä kait ikänsä puolesta mieshenkilö on huomattavasti vanhempi kuin viehättävä seuralaisensa.
Ei siinä Roope-Petterien rahoja tarvita....
Kyllä näitä idiootteja miehistä löytyy, ei olisi ensimmäinen pikkupippeli joka hyvän näköisen lutkan takia itsensä velkoihin painaa! Tavispetteritkin siihen lankee ihan tavis ämmien takia!
Naisseurassa Sara näyttää matkustelevan. Ei siinä tarvita edes Sugar Daddyä. Huvittaa, kun uskotaan jokaisen naisen tienaavan rahansa tietyllä tavalla.
"Sugar daddy on mieshenkilö, joka tukee taloudellisesti treffikumppaniaan tai partneriaan. Kyse voi olla vaikka puhelinlaskun tai vuokran maksamisesta, illallisesta, yhteisestä lomamatkasta tai jatkuvasta rahallisesta tuesta. Stereotyyppinen sugar daddy on vanhempi mies, joka on ehtinyt luoda uraa ja kerätä omaisuutta."
Hmmm....
Kauniisti sanottu tuo jatkuva rahallinen tuki ;)
Luulisi, ettei kukaan itseään kunnioittava mies jaksaisi kauan katsella tuollaista menoa. Vai onko sopimus molemminpuolinen? Saara on pelkkä roskaohjelmien tähtönen vailla minkäänlaista koulutusta, ammattitaidosta puhumattakaan. Ei jatkuvaa lomailua ja kaukomailla oleilua rahoiteta niillä tuloilla. Ulkopuoliset rahoittajat ovat asia erikseen. Ehkä Ropedemus on antanut asiaan hiljaisen hyväksyntänsä...?
Näköjään noilla tuloillaan rahoittaa matkailunsa. Kun on kaunis ulkonäkö ja sujuva taito juontajana, sekä esittelijänä, niin mikä on elellessä.
Vai sujuva taito juontajana!!!? Ha ha! Niin on jäykkä ja teennäinen, ettei meinaa sanaa suustaan saada!Olen jo kauan ihmetellyt, että millä ihmeen avuilla on yleensä päässyt juontamaan yhtään mitään! Ei hyvä!
Tuo on vain sinun mielipiteesi.
Tää oli päivän paras! Sieppo on tarpeeksi nokkela ja sanavalmis jakamaan ilmaisia ämpäreitä ja keikistelemään siinä tissejään vilautellen. Kauheeta kuraa kaikki ohjelmat, jossa esiintynyt. Pääosissa Seiskan roskajulkimot..Ei niillä tuloilla elätetä itseä, saati muita, mutta Sieppohan ymmärtää, että tyttö istuu pankin päällä... ja Roope ihailee vieressä ;DD
Olet oikeassa. Saara ON HYVÄ suustaan. Pysyy leivän syrjässä kiinni kun sitä taiten käyttelee.
Salminenko ANTaa SUOsitukset?
Naisettomat kollipojat poraa kauniin Saran perään.
Kyllä täällä ihan kokemuksen syvällä rintaäänelläkin kirjoitellaan.