Ketä Luvialaista äänestät uuden Eurajoen valtuustoon?
Kuntavaalit.
14
648
Vastaukset
- juntit
En ketään Luvialaista,Eurajokelaista äänestän. Miksi antaisin ääneni luvialaiselle luuserille.Mitä ne on saanut aikaiseksi. ei mitään muuta kuin velkaa. Päivät ajellaan autolla pitkin kylää,työ ei kiinosta,varmaan siksi kun on niinpaljon velkaa yhteiskunnalle että kaikki menisi ulosottoon. Sitten on niitä ketkä haluavat olla esillä ja ajamassa omia asioitaan. loikkareita ei pidä äänestää nehän voi taas vaihtaa puoluetta. sitten on niitä jotka ei tiedä politiikasta mitään,käydään aikaa kuluttamasa eläkepäivinä. Ai niin onhan siellä nämä takinkääntäjät ja rasistit.
- Galluppii
Sul on galluppi Eurajoella ja Eurajoen Luvialla.
- kuluakäyneet
Hyvä hyvä luvialaiset kunnallispoliitiikot hyvin olette saaneet velkaa luvialle tai parenminkin eurajoelle, 1,31 miljoonaa ei tarvitse kahtakertaa miettiä äänestänkö luvialaisia valtuustoon. Rahaa osataan laittaa menemään,missä se näkyy luvialla, ei missään. Sitten vielä joku löylynlyömä ehdottaa että rakennetaan luontopolut ja laavut luvialle, näitä neroja riittää luvialla. Jos rakennetaan vaikka harjoitushalli tuohon jäähallin viereen,kyllä kunta takaa lainan.
- kuntouimari
Mitenkäs olisi jos kunnassa olisi vain yksi jäähalli, yksi urheilukeskus ? Säästyneillä varoilla laitettaisiin vaikka kesäksi suihkut kunnan omistamalle Laitakarin yleiselle uimarannalle että uimasta tullessa voisi huuhdella veneiden voiteluöljyt ja muut paskat vartalolta. Eikä tarvitsisi maksaa kyseisestä hommasta 5€ yksityiselle yrittäjälle ?
- Kisu.kisu
Veneilijöille ylimääräinen maksu. Toivotaan että uudesta koulusta valmistuu viisaanpia henkilöitä mitä nämä luvian minä minä valtuutetut on.
- Pölhökustaan
Arvostella aina voi. Kannattaa jakaa omaa viisautta ja asettua ehdolle. Rahaa ei ole tuhlattu muuhun kuin säästämällä rakennuskustannuksissa ja huollossa-kenen vastuulla lienee.
- punikki.luvialta
Oikeassa olet. Rakennuskustannuksissa ja huollossa on todella säästetty ja kaikki kostautuu vähitellen. Koulut ja muut kunnan rakennukset rakennetaan moneen kertaan ja vanhat toimivat pilataan remonteilla, sama kohtalo näyttää olevan seurakunnalla. Ne joita ei ole onnistuttu tuhoamaan on jo myyty yksityisille, vaikkapa kirpputoriksi tai kellariasunnoiksi.
- Äö3
AI ai kun oli pari viimeistä kommentti oikeaan osuvat.
- punainen.tähti
Voi olla että äänestän Vladimir Vladimirovits Putinia. Reiska petti kerran, puolessa välissä kautta. Kepu pettää aina. Kokoomukseen en ole koskaan luottanut. Mutta tähän asti Putin on aina pitänyt sanansa vaikeissakin tilanteissa.
- Jääviyys
Se suuri vääryys että kunnantyöntekijät ovat hallituksessa päätämässä omista asioistaan,siksi en anna ääntäni kunnantyöntekijälle edes valtuustoon. Näiden minä minä henkilöiden tie olisi aika katkaista.
- KD-Eurajoki
KD ainoa oikea.
- Kauko_Kankkunen
En äänestä.
-Kokoomus.
-Keskusta.
-PerusSuomalaiset.
-Sdp.
-Vihreät-
-Kd
-Vasemmistoliitto.
-Rkp. - ääniharava
Minä äänestän itseäni ja menen taatusti läpi. Sitten on kunnallinen työpaikka taattu ja tulee mukavasti sivutulojakin lautakuntien kokouspalkkioista ja "rojaltteja" kaavoitus ja muiden palvelujen järjestämisestä.
- Luvian-Vaari
Itsenäinen Luvia takaisin.Ero Eurajoesta heti ensi vuoden alusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1345432Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella313892No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452490Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv392067- 241833
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv251739- 411660
- 511621
- 301574
- 401536